مدیركل امور بانوان شهرداری تهران مطرح كرد

لزوم استفاده از پتانسیل بانوان برای حل مشکلات شهری

لزوم استفاده از پتانسیل بانوان برای حل مشکلات شهری

به گزارش بکسیها مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در دیدار با معاون امور اجتماعی و فرهنگی و بانوان شاغل در سمت های مدیریتی منطقه 12 اظهار داشت: زن علاوه بر نقش های خانوادگی که از اولویت و اهمیت بالایی برخوردار است، نقش دیگری نیز دارد که مقام معظم رهبری آنرا به ولایت اجتماعی زنان تعبیر می کنند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مریم اردبیلی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: در تاریخ اسلام سیره زنان نام آوری همچون حضرت خدیجه، حضرت معصومه و حضرت فاطمه (س) یادآور تجلی همه ی جلوه های حضور زن در جامعه بوده است. با وام گرفتن از برکت این ایام، اهتمام می نماییم جایگاه زن را در نقش های مختلفی که دارد بهتر به جامعه معرفی نماییم.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با تاکید بر این که نقش های زن نه فقط در تقابل با یکدیگر نیستند بلکه امکان هم افزایی این نقش ها نیز وجود دارد، افزود: در حقیقت زن نگاهی انسانی و همه جانبه به مسائل دارد بطوریکه همه نیازهای افراد خانواده و جامعه را در نظر می گیرد. زنان ذاتا بهبود دهنده و تربیت کننده هستند و می توانند ایجاد کننده فضای انسانی تری در محیط پیرامون باشند بطوریکه متمرکز بر روح زندگی حرکت کنند.
اردبیلی با اشاره به اشتغال ۱۱ هزار زن در شهرداری تهران عنوان کرد: حضور زنان شاغل در بدنه سازمانی، ظرفیت مناسبی برای بهره گیری از الگوی حضور موثر زنان در شهر و استفاده از ظرفیت زنان برای بهبود مدیریت شهری است. البته در این بین فقط به دنبال کمیت نیستیم بلکه کیفیت حضور و اثرگذاری حائز اهمیت می باشد.
او در آخر اشاره کرد: ما نیازمند طرح ها و پروژه هایی هستیم که ظرفیت و بستر مشارکت و حضور حداکثری زنان و دختران شهروند را در موضوعات شهری فراهم سازد. زنان شهروند تهرانی می توانند با تسری عاملیت و فاعلیت زنانه ارزش افزوده ای برای شهر به ارمغان بیاورند. زنان مسئله شهر تهران نیستند و می توانند حلال مسائل شهر تهران باشند. خوشبختانه با نگاهی که شهردار منطقه ۱۲ به حوزه بانوان دارند، امیدواریم به زودی شاهد اقدامات مثبتی در این عرصه باشیم.
در ادامه این دیدار سعید شاه میر، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۲، ضمن تقدیر از کارهای امور بانوان منطقه عنوان کرد: امسال ۷ پروژه در حوزه رفع فضاهای نا ایمن در منطقه ۱۲ تعریف شد که امروز یکی از این پروژه ها را افتتاح می نماییم و امیدواریم تا آخر سال شاهد بهره برداری از ۳ کوچه دیگر باشیم. در بحث مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد، به دنبال ایجاد بازارچه دائمی برای عرضه محصولات هستیم.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، اردبیلی افزود: هم اکنون با پای کارآمدن سایر دستگاهها و ارگان های دخیل در مباحث اجتماعی و فرهنگی، شرایط مناسبی برای اقدامات بین بخشی در سطح منطقه وجود دارد.
منبع:

1400/10/04
23:06:31
0.0 / 5
616
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد