تاکید چمران بر استفاده از ظرفیت دانشمندان در امتداد توانمندسازی کشور و رفع نیازها

تاکید چمران بر استفاده از ظرفیت دانشمندان در امتداد توانمندسازی کشور و رفع نیازها

بکسیها: رییس شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: زمانی می توانیم انقلاب را استمرار ببخشیم و با قدرت در مقابل دشمنان بایستیم که جوانان توانمند شوند و در موضوع غنی سازی 20 درصدی نیز دانشمندان ما توانستند با وجود بدعهدی های دشمن، با تلاش و اهتمام خود، نیازها را برطرف کنند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران در مراسم تقدیر و تجلیل از خانواده های معزز شهداء، جانبازان و ایثارگران شاغل در شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هفته مقاومت برگزار شد، اظهار داشت: هرچه اینطور برنامه ها برگزار شود، باز هم در وصف و تجلیل از آن شهدا کم است و ادای دینی به این شهدا نمی گردد، چونکه همه شهدای کشور، هرچه داشتند در راه خدا ایثار کردند و جان خودرا در مکتب اسلام و انقلاب فدا کردند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه جایگاه شهدا در بهشت برین است، افزود: شهدا نیازی به رفت و آمد و نامگذاری های ما ندارند و سودی هم برای آنها نخواهد داشت بلکه این ما هستیم که با بزرگداشت شهدا سود می بریم و استمرار می یابیم.
چمران در ادامه بیان کرد: بزرگداشت سردار سلیمانی، نفعی برای او نخواهد داشت بلکه برای ملت و کشور می تواند مفید واقع شود. زمانی می توانیم انقلاب را استمرار ببخشیم و با قدرت در مقابل دشمنان بایستیم که ملت مقاوم و جوانان توانمند شوند و روحیه شهادت طلبی در ملت ما زنده باشد و اگر ملت این روحیه را نداشته باشد نمی تواند زنده بماند.
وی ضمن اشاره به استمرار ۴۲ سالگی انقلاب اسلامی اشاره کرد: انقلاب اسلامی روز به روز مقاوم تر و محکم تر پیش می رود. دشمنان جمهوری اسلامی مخالف پیش روی ما هستند چونکه پیشرفت ما، ایدئولوژی و مکتب آنها را از بین می برد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه دشمنان بعنوان داشتن انرژی هسته ای، دانشمندان کشور را به شهادت می رسانند، اضافه کرد: علت این است که نتوانیم به این تکنولوژی دست یابیم تا با این فشارها حرکت رو به جلوی ما را متوقف کنند.
بگفته چمران، بحث دشمنان انرژی هسته ای نیست، چونکه کشورهای دیگر هم انرژی هسته ای دارند. اسرائیل موشک و بمب های هسته ای خودرا آماده کرده و در هیچ معاهده بین المللی هم شرکت نکرده است و به کسی هم پاسخ نمی دهد و کسی نمی داند که اسرائیل چه میزان انرژی هسته ای دارد.
وی با طرح این پرسش که چرا دشمنان ایران در مقابل انرژی هسته ای صلح آمیز مخالفت می کنند؟ اظهار داشت: زمانی که برای مصارف طبی در راکتور دانشگاه تهران نیاز به غنی سازی ۲۰ درصدی پیدا کردیم، با آنکه دشمنان قرارداد داشتند اما همان مقدار کم را هم ندادند، اما دانشمندان هسته ای توانستند نیازمان را برطرف کنند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: دشمنان می خواهند که از پیشرفت و جهش علمی، فرهنگی و انقلابی ما جلوگیری نمایند. رهبر معظم انقلاب به خوبی این مساله را دریافته و مقابل آنها ایستاده است.
وی ضمن اشاره به پرتاب موشک سیمرغ در چند روز گذشته اشاره کرد: موشک سیمرغ بدون هیچ حمایتی از نوع تکنولوژی و علمی از کشورهای دیگر ساخته شد. این که خودمان بتوانیم به تکنولوژی دست پیدا نماییم، ارزشمندتر از هرچیز دیگری است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه عنوان کرد: دشمنان تلاش دارند که ملت را مایوس و از انقلاب زده کنند و با گرانی های تصنعی و مشکلات فراوان و همین طور بلوکه کردن منابع مالی ایران در حساب های خارجی، ملت را به زانو دربیاورند، اما ملت سختی ها را تحمل می کند و روی پای خویش می ایستد و به جلو حرکت می کند که راه پیروزی همین است. اگر قرار باشد که در این راه تسلیم شویم، همان چیزی می شود که ۸ سال دیدیم. وقت و انرژی ما را تلف کردند و کشور را به عقب راندند و درنهایت هم به چیزی دست نیافتیم.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، چمران با تاکید بر این که نباید فراموش کرد که همه دستاوردهای کشور به بهای خون پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای هسته ای، شهدای حرم و... است، اضافه کرد: بدین سبب هرچه برای شهدا کار شود، باز هم وظیفه خودمان را به درستی ادا نکرده ایم.
منبع:

1400/10/11
16:56:41
0.0 / 5
798
تگهای خبر: تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد