عضو شورای شهر تهران:

خطر شب مردگی در کمین منطقه 11

خطر شب مردگی در کمین منطقه 11

عضو شورای شهرتهران در بازدید میدانی خود از برخی پروژه های شهرداری منطقه ۱۱ ضمن اخطار نسبت به خطر بروز شب مردگی در این منطقه، بر رعایت منافع مردم منطقه در ایجاد پهنه های مختلف تکید کرد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، احمد علوی در بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از منطقه ۱۱ اظهار داشت: تکمیل زیرساخت های فرهنگی و ورزشی در سطح محلات اولویت دوره جدید است اما با این وجود با عنایت به محدودیت هایی که پیش رو قرار دارد باید اولویت بندی انجام دهیم.
وی ضمن اشاره به توقف ۴ ساله فعالیت ها در دوره گذشته، اضافه کرد: باید به این نکته توجه گردد که نمی گردد همه موضوعات و مشکلات را در یک بازه زمانی کوتاه حل کرد چون که چهار سال توقف در شهر داشتیم و حل مشکلات ناشی از این مورد در خلال چند ماه شدنی نیست.
رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران افزود: برای مثال در چهار سال قبل هیچ کمکی به مساجد نشد و این طبیعی است که یک انباشتی ایجاد نماید و حل مشکلات را با چالش رو به رو سازد.
این عضو شورای شهر تهران ضمن اشاره به چالش های موجود در پهنه رودکی بیان داشت: خواهشی از شهرداری داشتیم تا در این عرصه ها سنجش مجددی انجام دهند. خود اهالی و مسؤلان منطقه میگویند که پهنه رودکی بافت و هویت ما را بهم می زند در شرایطی که بر مبنای تعریف پهنه فرهنگی می بایست هویت محله را حفظ کند. پهنه رودکی الان پر از کافه، گالری، رستوران و تماشاخانه شده است که با عنایت به بافت قدیمی محله درست نیست.
وی افزود: اگر پهنه کتاب هم مقرر است سرنوشتی مشابه پهنه رودکی داشته باشد و کتابفروشی ها تعطیل و کافه و رستوران راه اندازی شود که باز هم بافت و هویت اصلی محله از دست می رود. باید تعریف ما از پیاده راه درست باشد چون که پیاده راه باید هویت محدوده را حفظ کند بنابراین این پهنه های جدید تعریف شده باید حتما مورد بازنگری قرار گیرد.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به تهدید ایجاد شب مردگی در منطقه ۱۱ شهرداری اظهار داشت: این یک معضل اساسی است که منطقه ۱۲ گرفتار شده و الان منطقه ۱۱ و ۷ را هم تهدید می کند. بایستی برای آن تدبیر کرد بنابراین باید با حوزه شهرسازی در این خصوص بحث شود. این پهنه ها و تغییر کاربری ها دارد کار دستمان میدهد.
وی منطقه ۱۱ را یکی از قطب گردشگری تهران خواند وگفت: با عنایت به ظرفیتی که این منطقه دارد می تواند به قطب اول گردشگری پایتخت تبدیل گردد اما مراقب باشیم که بلایی که سر منطقه یک آمد اینجا تکرار نشود. منطقه یک تبدیل به قطب گردشگری شد اما منفعت آن به جیب سرمایه داران رفت و مردم منطقه تنها ترافیک و معضلات فرهنگی نصیبشان شد.
بنا براعلام شورای شهر تهران، وی از مسؤلان منطقه ۱۱ درخواست نمود تا در تمامی طرح های خود منافع مردم را در اولویت قرار دهند.
منبع:

1400/10/13
23:11:52
0.0 / 5
772
تگهای خبر: پروژه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد