افتتاح بزرگترین پارکینگ زیرزمینی قطارهای مترو در کشور تا آخر سال

افتتاح بزرگترین پارکینگ زیرزمینی قطارهای مترو در کشور تا آخر سال

بکسیها: فاز نخست پارکینگ زیرزمینی اکباتان بعنوان بزرگترین پارکینگ زیرزمینی قطارهای متروی کشور، امسال به بهره برداری می رسد. طبقه زیرین این پارکینگ، ظرفیت پذیرش 21 رام قطار را دارد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علی امام مدیرعامل شرکت مترو با بیان مطلب فوق اضافه کرد: به سبب پیشرفت قابل توجه عملیات اجرائی پروژه راه اندازی پارکینگ مترویی اکباتان در ۲ ماه گذشته، بنظر می رسد امکان افتتاح فاز نخست این پایانه تا قبل از اختتام سال جاری وجود دارد؛ بهره برداری از پارکینگ اکباتان، امکان کاهش سرفاصله حرکتی قطارها و افزایش ظرفیت مسافرگیری در خط ۴ مترو را میسر می کند.
امام با بیان آنکه هزینه عملیات اجرائی فاز نخست پارکینگ اکباتان در دو بخش ساختمانی و تجهیزاتی بیش از ۸۰ میلیارد تومان بوده است، اضافه کرد: ۹۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاکی، ۷ کیلومتر ریل گذاری، ۹۵ هزار مترمربع قالب بندی و ۲۰۰ هزار مترمکعب بتن ریزی، قسمتی از احجام عملیات ساختمانی پارکینگ اکباتان است که خود گویای میزان کار انجام شده برای بهره برداری از بزرگترین پارکینگ زیرزمینی قطارهای مترویی می باشد. ضمن این که بعد از اتمام عملیات ساخت پارکینگ، امکان ایجاد مجموعه تفریحی، ورزشی، فرهنگی و تجاری بر روی زمین و در بخش فوقانی این پارکینگ وجود دارد.
بنا براعلام روابط عمومی شرکت مترو، مدیرعامل شرکت مترو در آخر صحبت های خود اظهار داشت: پارکینگ اکباتان با پیش بینی ۹ خط، دارای چاله سرویس امکان خدمات تعمیرات سبک و خدمات روزانه بوده که طبقه زیرین آن با ظرفیت پذیرش ۲۱ رام قطار، اسفند ماه به بهره برداری می رسد.
منبع:

1400/10/20
12:59:49
0.0 / 5
710
تگهای خبر: پروژه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد