رئیس سازمان ثبت احوال كشور تاكید كرد

بهره گیری از فناوریهای نوین برای تحقق هویت هوشمند از اهداف ثبت احوال

بهره گیری از فناوریهای نوین برای تحقق هویت هوشمند از اهداف ثبت احوال

رییس سازمان ثبت احوال کشور بر لزوم ایجاد زیرساختهای لازم برای تحقق هویت هوشمند در کشور تاکید نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، هاشم کارگر در همایش سراسری مدیران ستادی و استانی این سازمان، اظهار داشت: سرلوحه برنامه های این دولت خدمت گزاری به مردم است که در دین اسلام و کلام حضرات معصومین (ع) به آن تاکید شده و مورد توجه خاص قرار گرفته است. خدمت رسانی به مردم در همه‌ی عرصه ها بروز و ظهور پیدا خواهدنمود امّا تجلی آن در دستگاه های حاکمیتی و خدماتی بیشتر خواهد بود.
وی ادامه داد: با اهمیت ترین هدف و برنامه این سازمان حرکت به سمت سازمانی تمام الکترونیک با بهره بردن از فناوریهای نوین بمنظور تحقق هویت هوشمند در کشور است.
کارگر با اعلان اینکه ثبت احوال هویت و موجودیت اشخاص را احراز و معرفی و از آن امانتداری می کند اظهار نمود: هر چه در این راه دقیق تر، سریع تر و صحیح تر عمل نماییم شهروندان آسان تر، بهتر و باکیفیت مناسب تری به حقوق اجتماعی خود خواهند رسید. برای اینکه خدمات ثبت احوال، زیرساخت خیلی از اقدامات سایر دستگاههای دیگر است و این نشان دهنده اهمیت والای جایگاه این نهاد می باشد. با توجه به این که اطلاعات سازمان ثبت احوال مبنای خیلی از فعالیتها، خدمات و اقداماتی است که بخشهای دولتی و خصوصی به آن می پردازند. ضرورت تحول در این سازمان بسیار مهمتر و اساسی تر خودرا نشان میدهد.
وی هدف را حرکت به سمت هویت هوشمند و سازمانی تمام الکترونیک عنوان نمود و اظهار داشت: تمام زیرساختهای لازم دراین زمینه موجود یا دردسترس است و می توان با یک برنامه عملیاتی منسجم و با تلاش همه بخشهای سازمان این مهم را تحقق کرد.
رییس سازمان ثبت احوال کشور همین طور داشتن چشم انداز منطقی، برنامه محور بودن، تامین امنیت در زمینه فناوری، ارتباط مستمر ستاد و ادارات استانی، ایجاد کارگروه های تخصصی، ایجاد حوزه های متناظر در صف و ستاد و پایش آنها را از مدیران سازمانی خواهان شد.
کارگر با تاکید بر ضرورت بهبود وضعیت معیشت همکاران و ارتقا جایگاه و منزلت کارکنان اضافه کرد: حفظ کرامت همکاران، اصلاح وضعیت حقوق و افزایش امکانات از با اهمیت ترین اولویت های سازمان خواهد بود که لازم است کلیه بخش های سازمان و مدیران دراین زمینه با جدیت پیگیری نمایند. تلاش شده در همین مدت کوتاه با طرح موضوع با مراجع ذیصلاح و حضور در جلسات مختلف شرایط معیشتی همکاران و کمبود منابع مورد نیاز تبیین شود.
وی همین طور درباره استفاده از مدیران کل استانی در کارگروه های ستادی و منطقه ای، حضور جدی مدیران کل در جلسات و شوراهای استانی، روزآمدسازی و رفع استهلاک تجهیزات اداری، ایجاد بانک نیروی انسانی با هدف جبران کمبود و شناسایی نیروهای جوان و با انگیزه، فعالیت و حضور یکپارچه مدیران سراسر کشور جهت تعامل با مراکز تصمیم ساز، بهره برداری مناسب از فضای مجازی و تسهیل ارائه خدمات، توجه به آموزش اثربخش بمنظور ارتقا دانش سازمانی، به روزرسانی قوانین و مقررات در زمینه ثبت احوال و نیز توجه به ظرفیت های موجود در بهره برداری از کارت ملی هوشمند مطالب مبسوطی را بیان نمود.
در این همایش معاونین و مدیران کل ستادی نیز به ارائه مطالبی درباب حوزه کاری خود پرداخته و گزارش هایی را ارائه نمودند.
در ابتدای این جلسه سید مرتضی امینی دبیر ستاد اقامه نماز سازمان به بیان مطالبی در باب لزوم احترام و رعایت عدالت در همه‌ی شئون رفتاری پرداخت و ضمن بیان روایاتی از معصومین (ع) حزب گرایی و قبیله گرایی را صفتی مذموم در اخلاق حاکمان دانست و زینت حکمرانی مطلوب را عدل و عدالت و برخورداری از انصاف بیان نمود.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، در آخر مراسم نیز از خدمات محمدعلی رفیع پور معاون پیشین برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان که به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند تقدیر و تشکر بعمل آمد.1400/10/20
23:55:22
0.0 / 5
744
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد