وزیر کشور خواهان بازگشایی مدارس و دانشگاهها شد

وزیر کشور خواهان بازگشایی مدارس و دانشگاهها شد

بکسیها: وزیر کشور اصرار کرد که بمنظور تقویت نظام آموزشی کشور باید مدارس و دانشگاههای کشور هرچه زودتر بازگشایی شوند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، دکتر احمد وحیدی در نشست مشترک با وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در جهت اجرای دستور رییس جمهوری نسبت به هماهنگی وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و بهداشت برای بازگشایی مدارس و دانشگاهها، اظهار داشت: با روند مناسب واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال در کشور دلیلی برای ادامه روند تعطیلی مدارس و دانشگاهها وجود ندارد.
وی با اعلان اینکه مدارس و دانشگاهها مراکز اصلی علمی و تحقیقاتی کشور هستند، اظهار داشت: ادامه تعطیلی مراکز علمی به آینده علمی کشور لطمه می زند و برای همین بایستی مقدمات بازگشایی مدارس با دستورالعمل های بهداشتی فراهم گردد.

دکتر وحیدی در ادامه صحبت های خود بر لزوم برگزاری حضوری امتحانات و پایان نامه ها و رساله های دانشجویی اصرار کرد و اظهار داشت: بطور معمول امتحانات با فاصله برگزار می گردد و همین طور پایان نامه های دانشجویی با حضور چند استاد در کلاس کاملا با اصول بهداشتی هم مطابقت دارد و برای همین نباید این برنامه ها از این پس بصورت آنلاین اجرا شود.

وزیر کشور با تاکید بر این امر که در موضوع بازگشایی مدارس و دانشگاههای کشور نسبت به سلامت دانش آموزان و دانشجویان حساسیت زیادی داریم، اظهار داشت: تلاش داریم با تقویت روند واکسیناسیون و همین طور رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده از ماسک ضمن حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان، پروسه تحصیل و آموزش هم شکل گیرد.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به اجرای طرح هوشمند سازی محدودیت ها اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح با همکاری دستگاهها به نحو موثری اجرا می شود و اکنون اجرای طرح در دستگاههای اجرائی، حمل و نقل درون شهری، اصناف و حمل و نقل برون شهری در جریان است.

وی افزود: مطابق این طرح همه کارکنان دستگاههای اجرائی باید در صورت تزریق دو دُز واکسن و مشخص بودن وضعیت بیماری شان در ادارات حضور یابند.
وزیر علوم: وزارت بهداشت پروتکلهای بهداشتی را در بازگشایی دانشگاهها اعلام کنند
در ادامه این جلسه دکتر محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلان اینکه وزارت بهداشت پروتکلهای بهداشتی را در بازگشایی دانشگاهها اعلام کنند، اظهار داشت: با گرفتن پروتکلهای بهداشتی می توانیم تصمیم گیری صحیح تری برای بازگشایی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی اتخاذ نماییم.

وی به مساله خوابگاه های دانشجویی اشاره نمود و اظهار داشت: در این خصوص منتظر نظر کارشناسی وزارت بهداشت هستیم و این که چگونه و با چه مکانیسمی دانشجویان را در خوابگاه ها اسکان دهیم.

وزیر علوم همین طور اظهار داشت: یکی از اشکالات پیش رو در بازگشایی دانشگاهها نداشتن آمار واکسن دانشجویان است و باید در این خصوص وزارت بهداشت آمار نهایی دانشجویان واکسن زده را اعلام تا مراتب تصمیم گیری لازم در این خصوص اتخاذ شود.
وزیر آموزش و پرورش: برای نجات آموزش کشور کلاس ها حضوری شود
همین طور دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا پس از بررسی های مختلف کارشناسی به این جمع بندی رسیده که باید مدارس و دانشگاههای کشور بازگشایی شود، اشاره کرد: برگزاری حضوری کلاس ها در مدارس یک ضرورت است و باید برای نجات آموزش کشور این اتفاق در سریعترین زمان ممکن صورت گیرد.

وزیر آموزش و پرورش همین طور اظهار داشت: واقعیت امر این است که کرونا نظام آموزشی را در کل دنیا مختل کرده اما بسیاری از کشورها با روش های مختلف به اصل آموزش حضوری برگشته اند.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی از نظام رسانه ای کشور به ویژه صدا و سیما خواست که در بازگشایی مدارس با تولید محتوای رسانه ای در جهت اقناع سازی خانواده ها نسبت به ضرورت آموزش حضوری مدارس، کمک کنند.
منبع:

1400/10/28
16:16:31
0.0 / 5
862
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد