یك عضو شورای شهر تهران:

دولت برای چند میلیون خودرو و موتور سیکلت آلاینده تدبیری بیاندیشد

دولت برای چند میلیون خودرو و موتور سیکلت آلاینده تدبیری بیاندیشد

به گزارش بکسیها یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه میتوان محدودیت ها و استانداردهای محدوده طرح ترافیک را تغییر داد، اظهار داشت: امکان این تغییر در شورایعالی ترافیک و یا سازمان محیط زیست وجود دارد و شهرداری تهران باید تلاش کند برای حضور خودرو های آلاینده در محدوده مرکزی طرح ترافیک محدودیت های بیشتری را ایجاد نماید.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی لایحه تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا در سال ۱۴۰۱، پیشنهاداتی ارائه کرد.
وی ادامه داد: مبلغ طرح روزانه ترافیک با جریمه ورود بدون مجوز به این محدوده تفاوت زیادی ندارد و این مورد احتمال تخلف را زیاد می کند. باید از راه پلیس و مواد قانونی پیگیری شود تا مبلغ جریمه از میزان مبلغ دریافت مجوز روزانه طرح بیشتر باشد تا جریمه ها بازدارندگی داشته باشند و طرح شورای شهر هم به خوبی اجرا گردد.
پیرهادی در ادامه پیشنهادات خود با اشاره به اینکه طرح خروج خودرو های فرسوده در دستور کار دولت قرار ندارد و در چند سال آینده گرفتار فاجعه در این عرصه خواهیم بود اظهار داشت: چند میلیون موتورسیکلت و خودرو سبک و سنگین و اتوبوس فرسوده در سطح شهر تهران تردد می کنند که در سالهای آینده مشکلات جدیدی را ایجاد خواهند کرد.
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد کرد: در بحث طرح ترافیک و معاینه فنی، شهرداری تهران اقدامی انجام دهد تا میزان آلایندگی خودرو های فرسوده مشخص شود.
وی با اشاره به اینکه میتوان محدودیت ها و استانداردهای محدوده طرح ترافیک را تغییر داد، اظهار داشت: امکان این تغییر در شورایعالی ترافیک و یا سازمان محیط زیست وجود دارد و شهرداری تهران باید تلاش کند برای حضور خودرو های آلاینده در محدوده مرکزی طرح ترافیک محدودیت های بیشتری را ایجاد نماید.
منبع:

1400/11/11
12:55:53
0.0 / 5
786
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد