پاسخ شهرداری تهران به فروش خانه شهرداران

پاسخ شهرداری تهران به فروش خانه شهرداران

بکسیها: شهردار منطقه یک تهران اعلام نمود که فروش، اعطای پروانه ساخت و دریافت 153 میلیارد تومان در دوره آقای حناچی صورت گرفته است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، حمید رضا حاجوی در واکنش به سخنان حناچی شهردار سابق تهران درباره صدور پروانه ساخت و تخریب خانه شهرداران اظهار داشت: در صورتیکه خیلی از پرونده های درخواست نوسازی زمان بیشتر از ۴ ماه برای رسیدن به دستور نقشه را سپری می کند چطور می شود مالک جدید خانه شهرداران در کمتر از ۴ ماه در دوره مدیریت قبلی به دستور نقشه رسیده و تمام فیش های خودرا هم در هفتم تیرماه ۱۴۰۰ واریز می نماید.
شهردار منطقه یک بیان کرد: ملک مورد نظر بعد از فروش و انتقال بوسیله مزایده شهرداری تهران به مالک جدید به نام شرکت تجاری کالا آوران آراز در مورخ ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ درخواست پروانه ساختمانی نموده که پیرو آن در مورخه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ دستور نقشه مطابق ضوابط و مقررات طرح تفصیلی صادر و در مورخه ۵ تیر ۱۴۰۰ بعد از ارائه نقشه های معماری توسط مالک، فرم اعلام عوارض صادر و در همان روزمبلغ سه و نیم میلیارد تومان پرداخت و تسویه شده است که این اقدامات در زمان شهردار سابق تهران رخ داده و پول به حساب شهرداری واریز شده است که مدیریت سابق مدعی مصرف آن در پروژه های عمرانی است که نیاز به بررسی توسط کارشناسان دارد.
شهردار منطقه یک اضافه کرد: نکته بعدی و حائز اهمیت اینکه شهردار سابق تهران طبق گفته رییس سابق سازمان املاک هیچ پیش شرط حقوقی برای خریدار اعمال نکرده است و چطور الان مدعی حرف هایی هستند که پشتوانه مستند و قانونی ندارد. پس باتوجه به قوانین و مقررات جاری و پرداخت عوارض و حقوق مکتسبه ایجاد شده، پروسه صدور پروانه تخریب و نوسازی در مورخ ۲۲ دی ۱۴۰۰ تکمیل شده است.
حاجوی اشاره کرد: جهت تنویر افکار عمومی و گزارش به شهروندان تهران خصوصاً مردم شریف منطقه یک به اطلاع می رساند در یکصد روز گذشته بیش از ۱۹ هزار و ۱۰۰ متر مربع عرصه و ۴ هزار متر مربع اعیان در قالب ۹ پلاک، با ارزش ریالی ۵۰۰ میلیارد تومان آزادسازی و از دست صاحبان قدرت و ثروت خارج و در اختیار شهرداری برای خدمات رسانی بیشتر در عرصه های خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته است.
شهردار منطقه یک اظهار داشت: ضرورت دارد بر این نکته تاکید کنم که راه خدمت رسانی به مردم در شهرداری تهران با قوت ادامه دارد و اینطور موضوعات نمی تواند خللی در جبران کاستی های مدیریت دوره قبل و تحقق وعده ها و برنامه های فعلی ایجاد نماید.
حاجوی اضافه کرد: این ملک فاقد بنای باارزش میراثی و یا در محدوده حفاظتی میراث فرهنگی است که در تاریخ ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۹ ابلاغ رسمی به کارشناسان رسمی دادگستری صورت گرفته است و بعد از جلب نظریه کارشناسی در مورخ ۲۱ آبان ۱۳۹۹ طی دو نوبت در تاریخ های ۹ آذر ۱۳۹۹ و ۱۶ آذر ۱۳۹۹ آگهی مزایده در روزنامه همشهری شده و در تاریخ اول دی ماه ۱۳۹۹ مزایده برگزار شده است و در نهایت بدون هیچ پیش شرطی و ملاحظه ای قرارداد واگذاری ملک در تاریخ اول بهمن ۱۳۹۹ تحویل و با حدود ۱۵۳ میلیارد تومان انتقال سند صورت گرفته است. در زمان نقل و انتقال آن توسط شهرداری تهران به مالک هیچ تعهد و شرطی برای عدم تخریب و نوسازی و هرگونه تغییر در آن قید نگردیده است و از منظر حقوقی مالک با ارائه سند مالکیت و طی تشریفات اداری حق دارد از شهرداری درخواست پروانه تخریب و نوسازی نماید و بعد از گرفتن دستور نقشه و پرداخت عوارض متعلقه، صدور پروانه جزو وظایف قانونی و ذاتی شهرداری است.
بنا براعلام روابط عمومی شهرداری منطقه یک، وی با اعلان اینکه صداقت و امانت رسانه ای در انتقال اخبار برای شهروندان اهمیت دارد اضافه کرد: خوشبختانه شهروندان عزیز و شریف تهران تغییر رویکرد خدمات رسانی را از حوزه حرف تا عمل در دوره ی جدید مدیریت شهری باخبر شده اند و در پیام هایی که در سامانه های رسمی شهرداری تهران ارسال می کنند خواهان ادامه برخورد با مفسدان و سودجویان از اموال بیت المال و مبارزه با پشت میز نشینی و ادامه خدمت در صحنه و میدان عمل هستند که این مسیر را با روحیه جهادی و انقلابی ادامه خواهیم داد.
منبع:

1400/11/20
21:12:57
0.0 / 5
690
تگهای خبر: پروژه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد