عرضه خدمات و فعالیتهای شرکتهای دانش بنیان و خلاق در متروی تهران

عرضه خدمات و فعالیتهای شرکتهای دانش بنیان و خلاق در متروی تهران

تفاهمنامه فعالیتهای مشترک شرکت بهره برداری متروی تهران و ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق و مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به امضا رسید.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، براساس اعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ در این مراسم دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: این تفاهمنامه در جهت رفاه شهروندان و مردم استان تهران و البرز انجام می شود و خدا را شاکرم در این ایام خوب یک کار مناسب، نوآورانه و خلاقانه را با کمک دکتر شایسته مدیر توانمندی که از رویش های انقلاب و جوانان با استعداد به حساب می آید، انجام می دهیم.

پرویز کرمی اضافه کرد: با این کار امیدوارم بتوانیم ضمن اشتغال زایی برای جوانان نخبه، به حل مسائل راه آهن شهری با استفاده از توان شرکتهای خلاق و دانش بنیان کمک نماییم.

وی ضمن اشاره به این که امروز با شهردار شهر زیرزمینی تهران این کار انجام می شود، افزود: مترو در کنار تسهیلاتی که برای شهروندان بوجود می آورد خواسته و ناخواسته یک محیطی را تحت عنوان شهر زیرزمینی بوجود آورده است و اگر به خوبی از این ظرفیت استفاده گردد می توانیم شاهد افزایش کسب و کار و بهبود تسهیلات در حوزه فرهنگی، هنری، شهروندی و نوآوری های اجتماعی باشیم.

کرمی ضمن اشاره به این که طبق گفته مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، روزانه ۳ میلیون سفر در مترو انجام می شود، اضافه کرد: شرکتهای خلاق در ۲۰ حوزه همچون اسباب بازی، مد و پوشاک، ورزش، گیاهان دارویی و نوآوری های اجتماعی فعالیت می نمایند و می توانند با برنامه یک بازار خوبی برای عرضه محصولات خود در حوزه استحفاظی مترو با استفاده از تکنولوژی های نوین ایجاد کنند.
دبیرستاد فناوری های نرم و توسعه خلاق با اشاره به اینکه در سایر کشورها که مترو دارند هم از ظرفیت های مترو حتی از بدنه قطارها هم استفاده می شود اظهار داشت: باید همانند سایر کشورها که از فضای مترو برای برگزاری نمایشگاه وعرضه محصولات استفاده می نمایند ما هم از این ظرفیت استفاده نماییم و در مکان هایی که ازدحام مسافری اجازه می دهد با برگزاری نمایشگاه ها و گالری های هنری، محصولات شرکتهای نوآورانه و خلاق را عرضه دهیم.

کرمی تصریح کرد: با کمک مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه و شرکتهای خلاق و دانش بنیان ما در حوزه فناوری های راهبردی و تجهیزات لوازم مترو، نیرومحرکه، ساخت و نگهداری الکترونیک هم می توانیم فعالیت نماییم و با شرکتهای دانش بنیان و خانه خلاقیت و نوآوری شرکت بهره برداری مترو بازار خوبی را داشته باشیم و امیدوارم در جلسه آینده توفیقات شرکتهای دانش بنیان را عرضه دهیم.

در ادامه این جلسه دکتر مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیشتر از یک دهه است که خدمات ارزشمند ای را شکل داده اما یک بخش آن که در حوزه فناوری های نرم و توسعه خلاق است مغفول مانده بود.

وی ضمن اشاره به این که هم اکنون صنایع نرم و خلاقی داریم که آمادگی عرضه محصول خویش را دارند اظهار داشت: ما هم در شرکت بهره برداری مترو بعنوان یک مجموعه شهری، علاوه بر وظیفه ذاتی که برای جابه جایی مسافران داریم؛ تلاش می نماییم تا بخش دیگری از نیازهای شهروندان هم در این محیط برآورده شود و همینطور مترو فضایی باشد برای عرضه خدمات، محصولات و فعالیتهایی که شرکتهای نرم و خلاق می توانند عرضه کنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه کمک به توسعه زیست بوم نوآوری و خلاق با استفاده از ظرفیت طرفین و تقویت همکاری در میان به منظور توسعه اقتصاد دانش بنیان و خلاق را یکی از محورهای این تفاهمنامه دانست و اضافه کرد: این تفاهمنامه در جهت تحقق چشم انداز «تهران؛ الگوی کلان شهر جهان اسلام» باهدف استفاده از ظرفیت های ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، به منظور دستیابی به اهداف مشترک در زمینه تقویت نظام نوآوری و توسعه و تجاری سازی کسب و کارهای خلاق و دانش بنیان و اتخاذ ساز و کارهای لازم برای مشارکت نخبگان شهر و بهره مندی از قابلیت ها و توانمندی های آنان در جریان تصمیم سازی و اجرای تصمیمات در حوزه فعالیتهای راه آهن شهری امضا می شود.

وی تصریح کرد: بستر لازم برای عرضه خدمات، محصولات و فعالیتهایی که شرکتهای نرم و خلاق در متروی تهران فراهم گشته است.

شایسته در انتها از برگزاری نمایشگاهی برای عرضه فعالیتهای شرکتهای نرم و خلاق اطلاع داد و اظهار داشت: این نمایشگاه از بیست و دوم بهمن ماه تا آخر بهمن ماه در ایستگاه های مختلف برگزار می شود.
انتهای 1پیاممنبع:

1400/11/20
22:20:51
0.0 / 5
807
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد