عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران خبر داد

انتشار اوراق مشارکت بازآفرینی محله نفرآباد به مرحله انتخاب بانک عامل رسید

انتشار اوراق مشارکت بازآفرینی محله نفرآباد به مرحله انتخاب بانک عامل رسید

به گزارش بکسیها عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده مجوز انتشار اوراق مشارکت محله نفرآباد به مبلغ یکهزار میلیارد تومان هفته آتی دریافت می شود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، جعفر شربیانی با اشاره به این که سازمان نوسازی شهر تهران درحال شناسایی بانک عامل جهت انتشار این اوراق مشارکت است، اضافه کرد: با انجام پیگیری های بسیار زیادی که طی هفته های گذشته انجام شد، وزارت کشور قول اعطای این مجوز را برای هفته آتی داد که این اتفاق خبر خوبی برای ساکنان این محله بشمار می رود.

وی با اعلان اینکه طبق قولی که به مردم محله نفر آباد جهت رفع اشکال بازآفرینی داده بودیم، این پروژه با سرعت بیشتری درحال پیگیری است، افزود: طبق آخرین جلسه ای که با سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، قرار شد تا نامه به بانک مرکزی ارسال شود و شهرداری بانک عامل را برای انتشار اوراق شناسایی کند.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به این که امیدواریم تا اختتام امسال قسمتی از اوراق مشارکت منتشر و جذب شده تا عملیات اجرائی ۲۰ پروژه تعریفی، شروع شود، افزود: پیش بینی می نماییم منابع حاصل از اوراق مشارکت اوایل سال ۱۴۰۱ در اختیار سازمان نوسازی شهر تهران قرار گیرد.

شربیانی در ادامه با اشاره به پروژه های بازآفرینی محله نفر آباد بیان کرد: بنظر می رسد که ساخت بازار میوه و تره بار مستلزم انتشار اوراق مشارکت نیست؛ حالا زمین این پروژه شناسایی شده و دراختیار سازمان میادین قرار گرفته و پیمانکار این پروژه توسط سازمان میادین انتخاب شده است و ظرف روزهای آینده عملیات اجرائی ساخت شروع خواهد شد.

به گفته ی ایشان، همین طور برای ساخت یک پارکینگ، یکی از مراکز محله ای و دو پروژه مسکونی محله نفرآباد، با شرکت سرمایه گذاری مسکن قرارداد بسته خواهد شد تا عملیات اجرائی آن شروع شود.
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اعلان اینکه قسمتی از برنامه های باز آفرینی محله نفر آباد پیش از دریافت منابع حاصل از فروش اوراق مشارکت ازسوی شهرداری تهران و سازمان نوسازی انجام می شود، تصریح کرد: قسمتی از اقدامات محله ای قبل از انتشار اوراق شروع می شود اما به شکل گسترده برای پیشبرد تعداد پروژه های بیشتر نیازمند منابع حاصل از اوراق مشارکت هستیم.
شربیانی با اشاره به مشکلاتی که ساکنان محله نفر آباد درباب محدودیت مرتفع سازی به سبب قرار گرفتن در محدوده تاریخی و میراث فرهنگی داشتند، اشاره کرد: در گذشته سازمان میراث فرهنگی، محدودیت ارتفاعی ۹.۵ متر را در محله نفرآباد اعلام نموده بود؛ همین مورد سبب شده بود امکان ساخت بیشتر از سه طبقه وجود نداشته باشد. اما با رایزنی های صورت گرفته بوسیله شهرداری، شورای شهر و مجلس این عدد به ۱۲ متر افزایش پیدا کرد.

بنا بر اعلام دفتر این عضو شورای شهر تهران، به گفته ی ایشان، به عبارتی سازمان میراث فرهنگی موافقت خودرا با محدودیت ارتفاعی ۱۲ متر اعلام نمود. این مساله موجب می شود تا ساخت و ساز در محله نفرآباد از سه طبقه به چهار طبقه افزایش یابد.
منبع:

1400/12/03
20:58:58
0.0 / 5
663
تگهای خبر: پروژه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد