راه حل مجلس برای اجرای پروژه ها در شهرداری ها

راه حل مجلس برای اجرای پروژه ها در شهرداری ها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای راهکاری برای شهرداری ها جهت اجرای پروژه مدیریت شهری کردند که برمبنای آن می توانند از انواع ابزار تامین منابع مالی و روش های اجرائی مناسب استفاده کنند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی عصر امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی جزئیات بودجه در بخش درآمدی یک جز به بند الف تبصره ۴ الحاق کردند که بر طبق این مصوبه، جز ۲-۱ بند «د» تبصره ۱۹ بودجه ۱۳۹۶ تنفیذ می شود.
در جز ۲-۱ بند «د» تبصره ۱۹ بودجه ۱۳۹۶ آمده است که «سازمان برنامه و بودجه موظف است روشها و شرایط قراردادی، کلیه مقررات تضمینات طرفین و دیگر مقررات مربوط و نیز چهارچوب های نظارتی متناسب با انواع طرح (پروژه) را نیز در همین پایگاه منتشر کند. هرگونه تغییر و تفسیر مقررات نیز، فقط در صورتی معتبر است که در این پایگاه انتشار یافته باشد. هرگونه حذف و تغییر اطلاعات در این پایگاه نیز باید قابل مشاهده و قابل پیگیری بعدی باشد.»
همین طور یک بند به کل تبصره ۴ الحاق شد که طبق این مصوبه، شهرداری ها می توانند برای اجرای پروژه مدیریت شهری از انواع ابزار تامین منابع مالی و روش های اجرائی مناسب از قبیل منابع مالی، ساخت، بهره برداری و واگذاری (BOT)، تامین منابع مالی و ساخت و تملک و بهره برداری (BOO)، طرح و ساخت کلید در دست (EPCF)، ساخت و بهره برداری و مالکیت واگذاری (BOOT)، ساخت و اجاره و واگذاری (BLT)، احیا و بهره برداری و انتقال (ROT)، ساخت و اجاره و بهره برداری (BLO)، مشارکت بخش عمومی و اختصاصی (PPP) با پیش بینی تضمین های کافی اقدام نماید.1400/12/04
09:51:40
0.0 / 5
707
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد