دستور استاندار تهران برای آرایش عملیاتی نوروز و ماه رمضان

دستور استاندار تهران برای آرایش عملیاتی نوروز و ماه رمضان

بکسیها: استاندار تهران با تکیه بر این که اصل اتخاذ تصمیمات خدمات سفر در استان تهران در شرایطی است که محدودیت های کرونایی اعمال نشود و اگر ستاد ملی تصمیمات جدیدی اتخاذ کند حتما متناسب با آن عمل خواهد شد، دستور شکل گیری آرایش عملیاتی ایام نوروز و ماه رمضان را برای دستگاههای اجرایی مرتبط صادر کرد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، محسن منصوری در اولین جلسه ستاد خدمات سفر استان تهران برای نوروز ۱۴۰۱ اظهار داشت: باید از ظرفیت های استان تهران به خوبی بهره بگیریم. شاید با اختلاف زیاد زیباترین شهر کشور، تهران باشد چونکه تهران یک هویت بومی و ظرفیت های گردشگری بسیاری دارد که در مورد آنها اطلاع رسانی دقیقی انجام نشده و به خوبی معرفی نشده اند.
وی ادامه داد: باید همت نماییم و استان تهران و ظرفیت های آنرا معرفی نماییم و اقتصاد آنرا به سمت گردشگری ببریم. اگر اولویت های درستی تعریف نماییم باید جلساتی به صورت ماهانه برگزار گردد تا ظرفیت های فراوان این استان همچون اماکن متبرکه و امامزادگان در حوزه گردشگری، زیارتی و همینطور ظرفیت های ورزشی و گردشگری که در ری و ورامین وجود دارد به درستی مورد بهره برداری قرار گیرد. در مبحث سلامت هم بهترین بیمارستان ها و خدمات علیرغم مشکلات بسیاری که وجود دارد در ارتباط با استان تهران است که این فرصت را فراهم می آورد تا از این ظرفیت ها بهره بگیریم و سرمایه گذاری در این بخش را جذب نماییم. می توانیم در حوزه هتل سازی اقدامات مناسب را انجام دهیم و از طرفی اقدامات فرهنگی هم با کمک صداوسیما و رسانه ها صورت گیرد.

احتمال آغاز زودهنگام سفرهای نوروزی از 24 اسفندماه
وی افزود: برای نوروز سال جاری، سال تحویل روز یکشنبه و نیمه شعبان هم روز جمعه است، بنابراین به نظر می آید که سفرها از ۲۴ ـ ۲۵ اسفند آغاز شود. برخی سال ها بگونه ای بوده که سفرها از زمان دیرتری آغاز می شد بنابراین برای سال جاری ۲۰ روز کاری جهت اتخاذ تمهیدات لازم برای سفرها فرصت وجود دارد. بدون شک باید ستادهای متناظر شهرستانی برگزار شوند و برای شهرستان ها برنامه ریزی صورت گیرد تا مسائل اجرایی دنبال شوند. بطور قطع دستورالعمل ملی در این عرصه وجود دارد ولی منعی برای دستورالعمل استانی نداریم بنابراین دستگاههای مرتبط می توانند نظرات خویش را در این عرصه برای جمع بندی ارسال نمایند.

لزوم بازخوانی موضوعات در رابطه با ستاد خدمات سفر
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تکیه بر مبحث آماده سازی فضاهای شهری و روستایی در استان تهران اظهار داشت: به شکلی دو سال است که به علت شیوع کروناویروس سفرها تعطیل بوده بنابراین بهتر است که موارد در رابطه با ستاد خدمات سفر بازخوانی شود. مجموعه شهرداری ها بخصوص شهرداری تهران باید برای فضاسازی شهر برنامه ریزی خاصی را داشته باشند چونکه این موارد حال و هوای مردم را تغییر می دهد. البته باید به بحث های محتوایی هم توجه ویژه ای داشته باشیم.
آماده باش اورژانس و هلال احمر برای ایام نوروز
وی ادامه داد: مباحث امنیتی و انتظامی هم در شورای تأمین مطرح شده و کشیک ها و امور کنترلی باید پیش از ایام عید و در روزهای عید تشدید شود. بخشی از این کار بر عهده نیروی انتظامی و بخش دیگر توسط راهور انجام می شود. این موارد باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد. پایگاه های شبانه روزی اورژانس، هلال احمر و دانشگاه های علوم پزشکی هم باید برپا باشند و ستاد مدیریت بحران از چند روز به عید مانده باید در حالت آماده باش قرار بگیرند.

لزوم اسکان مسافران نوروزی توسط آموزش و پرورش و اتخاذ تدابیر لازم
وی افزود: در حوزه راهداری برخی اصلاحات نیازمند هزینه چندانی نیست و تنها نیازمند ساماندهی است که باید صورت گیرد و آموزش و پرورش هم در حوزه اسکان در سطح استان تهران باید اقدامات لازم را انجام دهد. از طرفی دستگاههای خدمت رسان در روزهای پایانی سال و تعطیلات باید مبحث خدمت رسانی را به صورت جدی دنبال کنند. اگر مقرر شود برنامه ای در حوزه امنیتی به صورت استقرار در سطح استان تهران صورت گیرد حتما باید با معاونت امنیتی هماهنگی های لازم صورت بگیرد. شهرستان هایی که محل عبور مسافرین هستند همچون ری، فیروزکوه و پاکدشت باید بیشتر از سایر شهرستان ها مسیرها را به لحاظ خدماتی و زیباسازی مورد توجه قرار دهند تا سفرهای خوبی برای مردم پیشبینی نماییم.

ارائه تسهیلات به مسافران نوروزی در صورت تصمیم ستاد ملی کرونا
استاندار تهران تصریح کرد: باید آرایش عملیاتی برای نوروز و ایام ماه مبارک رمضان شکل بگیرد. البته اتخاذ تمامی این تمهیدات در شرایطی است که اصل را بر این بگیریم که محدودیت های کرونایی اعمال نشود. اگر به هر علتی همچون تشدید شیوع کروناویروس، ستاد ملی تصمیمات جدیدی اتخاذ کند حتما باید متناسب با آن عمل نماییم.1400/12/04
20:51:41
0.0 / 5
282
تگهای خبر: آموزش , باتری , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد