نائب رئیس كمیسیون آموزش مجلس:

قانون مجلس برای جذب ۱۶۰۰۰ معلم حق التدریسی روی زمین مانده است

قانون مجلس برای جذب ۱۶۰۰۰ معلم حق التدریسی روی زمین مانده است

نایب رییس کمیسیون آموزش بر جذب 16 هزار معلم حق التدریسی اصرار کرد و اظهار داشت: هشدار می دهم اگر این افراد تعیین تکلیف نشوند از ماده 234 قانون مجلس استفاده می نماییم.سید محمد مولوی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به تجمعات صورت گرفته از طرف معلمان حق التدریسی که طبق قانون باید در آموزش و پرورش جذب شوند، اظهار نمود: تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس به رسمی دارای قانون است.
نماینده مردم آبادان در مجلس اضافه کرد: این قانون را مجلس وضع و شورای نگهبان نیز آنرا ابلاغ نمود، مرحله اول این استخدام با گذراندن دوره هایی در دانشگاه فرهنگیان بود که کار استخدام و تدریس آنها بطور کامل انجام شد.
نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اشاره کرد: به سبب کمبود ظرفیت دانشگاه فرهنگیان این معلمان در چند مرحله در دانشگاه فرهنگیان پذیرش شدند و مرحله دوم نیز بعد از اولین مرحله انجام شد اما هم اکنون گروهی که در مرحله سوم باید تعیین تکلیف می شدند، هنوز وضعیت مشخصی ندارند و با گذشت چهار ماه از اتمام دوره هنوز بلاتکلیف هستند.
مولوی اشاره کرد: این افراد نزدیک به ۱۶ هزار نفر هستند و وزارت آموزش نیز نیاز مبرم به این نیروها دارد و این افراد برمبنای قانون مصوب مجلس، دوره هایشان را هم دیده اند باید جذب شوند.
نماینده مردم آبادان در مجلس اظهار داشت: به سبب پر شدن ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، دوره آموزشی آنها مقداری به تعویق افتاد ولی اکنون این ۱۶ هزار نفر آموزش دیده اند و می توانند در مدارس مشغول به تدریس شوند.
نایب رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تاکید بر این که باید استخدام این افراد بطور سریع تعیین تکلیف شود، اظهار داشت: این که این معلمان بیایند جلوی مجلس برای رسیدن به حقشان بنشینند و آواره باشند اصلاً قابل توجیه نیست چون این افراد سرمایه کشور هستند.
وی اضافه کرد: باید بطور سریع احکام استخدامی آنها صادر شود و کد پرسنلی بگیرند و مشغول به کار شوند. این اقدام سازمان برنامه و بودجه عدم تمکین به قانون است. این عدم تمکین ترک فعل شمرده می شود.
مولوی اشاره کرد: هشدار می دهم اگر این افراد تعیین تکلیف نشوند از ماده ۲۳۴ قانون مجلس استفاده می نماییم و پرونده دستگاه متخلف را به قوه قضائیه ارسال می نماییم. لازم به ذکر است در مرحله چهارم نیز ۴ هزار نفر باید به استخدام آموزش و پرورش درآیند.

1400/12/06
20:44:35
0.0 / 5
743
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد