منطقه آزاد چابهار برای پذیرش مسافران نوروزی اعلام آمادگی کرد

منطقه آزاد چابهار برای پذیرش مسافران نوروزی اعلام آمادگی کرد

بکسیها: مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: با عنایت به در پیش بودن ایام نوروز، اقدامات لازم برای عرضه خدمات باکیفیت به مسافران نوروزی در دستور کار قرار دارد.به گزارش بکسیها به نقل از دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی، نصرالله ابراهیمی در نشست ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: در بحث تسهیلات سفر چند نکته حائز اهمیت می باشد و هر دستگاهی باید دستورالعمل خویش را به نحو مطلوب انجام دهد و معاونت اجتماعی مکلف است بر تصمیم های کمیته ها نظارت جدی داشته باشد.
ابراهیمی تصریح کرد: ایمنی، و امنیت مبحث مهمی بوده و دارای جنبه های امنیتی و اجتماعی است، مسافری که وارد یک شهر می شود بایستی از ایمنی های لازم در رانندگی، تردد، حوادث و سایر موارد برخوردار باشد و تاکید می نماییم حوزه های انتظامی و حفاظتی، بیمارستان و پزشکان و آتش نشانی برای ۲۴ ساعت شبانه روز برنامه ریزی داشته باشند تا به بهترین نحو خدمت رسانی نماییم و همه باهم و همبستگی کامل، امنیت بالایی برای مسافران و گردشگران فراهم نماییم.
وی اظهار داشت: مسلماً در شرایطی که تراکم جمعیت وجود دارد باید تلاش مضاعفی صورت گیرد.
مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: نظارت بر بازار هم نکته مهمی است که در این رابطه، باید بر حوزه های رستوران ها، هتل ها، بومگردی ها و همه مکان هایی که پذیرای مهمانان نوروزی هستند نظارت مستمر بر قیمت ها وجود داشته باشد تا به دلایلی همچون تراکم جمعیت مسافر، قیمت ها فراتر از نرخ مصوب اتحادیه ها افزایش پیدا نکند.
ابراهیمی اظهار داشت: نظافت، مبحث بسیار مهمی است و زمانی که تعداد مسافر افزوده می شود احتمالاً مردم با کمبود برخی موارد بهداشتی همچون سرویسهای بهداشتی و اقلام مورد نیاز مواجه شوند و در این رابطه انتظار داریم متولیان امر، وظایف خویش را به نحو مطلوب انجام دهند و در حوزه خدمات شهری به وظایف خود عمل کنند، همینطور زیباسازی شهر و سواحل و جمع آوری زباله ها در بخش های مختلف به شکل جدی مورد توجه قرار گیرد.
پمپ بنزین در بندر چابهار کم داریم
وی در بحث سوخت هم اظهار داشت: در شرایط فعلی خیلی از مردم علاقه دارند با خودروی شخصی سفر کنند و متأسفانه شرکت فراورده های نفتی در حوزه توزیع سوخت چابهار در بحث صدور مجوز برای راه اندازی جایگاه های سوخت جدی عمل نکرده و دو جایگاه توزیع سوخت شهری پاسخگوی نیاز مردم نیست و معاونت اقتصادی منطقه مسئولیت دارد پیگیری افتتاح پمپ بنزین جدید منطقه آزاد را تا پیش از عید انجام دهد تا فعالیت خویش را آغاز کند.
مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: معاونت حمل و نقل درخواست پیگیری کند ذخیره سوخت افزایش یابد تا گردشگران درگیر مشکل تأمین بنزین نشوند.
به گفته ابراهیمی؛ همه دستگاههای مستقر در منطقه آزاد چابهار، خودشان هم در بحث اجرای برنامه های ستاد تسهیلات سفر برای خود یک ناظر مشخص کنند تا کارها بهتر پیش برود.
وی اظهار داشت: یکی از مهم ترین جذابیت های منطقه چابهار، ظرفیت های این خطه به لحاظ تاریخی، فرهنگی، تفریحی و گردشگری می باشد و این موضوعات باید به مسافران معرفی شود و در مورد رعایت شئونات اسلامی حتما سفارش های لازم به هتل ها و مراکز اقامتی ابلاغ شود چونکه این، یکی از موضوعات فرهنگی غالب جمهوری اسلامی است و همه تکلیف داریم به ارزش های دین مبین اسلام توجه جدی داشته باشیم و مسؤولان امر و مدیریت گردشگری در این خصوص، نظارت جدی کند.
مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: یکی از نقاط قوت این مرز و بوم، فرهنگ این مردم است و باید به گردشگران معرفی شود، اینجا مردمی بسیار میهمان نواز و کوشا دارد و این فرهنگ می تواند نمود خوبی داشته باشد و در چارچوب هنرهای تجسمی و صنایع دستی و دیگر موارد، این موضوعات به مردم کشور و گردشگران شناسانده شود.


منبع:

1400/12/07
21:02:31
0.0 / 5
660
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , كیفیت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد