آغاز طرح نجم تهران از شهرری

آغاز طرح نجم تهران از شهرری

بکسیها: اعضای شورای اسلامی شهر تهران ضمن افتتاح طرح نجم در منطقه ۲۰ شهرداری تهران در بازدیدی به همراه مسئولین شهرری پیگیر چندین معضل اساسی این منطقه شدند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، صبح امروز (چهارشنبه) مهدی اقراریان رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی و جعفر شربیانی عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران به همراه سید محمد ناظمی شهردار منطقه ۲۰ شهرداری تهران با حضور در مقبره الشهدای شهرری و ادای احترام به مقام والای شهدا طرح نجم (نظارت جامع محلات) را از منطقه ۲۰ پایتخت آغاز کردند.
بر اساس این گزارش در ابتدای اجرای طرح نجم مهدی اقراریان رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به آغاز این طرح از منطقه ۲۰ پایتخت اظهار نمود: این طرح که در کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران شروع شده است ناظر بر سه مفهوم « نظارت جمعی مردم»، «نظارت جامع مناطق» و «نظارت جامع محلات» است.
وی اضافه کرد: نکته قابل توجه این است که درحوزه نظارت «جمعی مردم» منطقه ۲۰ شهر تهران را بعنوان قبله تهران برای آغاز این طرح انتخاب کردیم و در این طرح پنج محور را دنبال خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: مهم ترین این محورها مشارکت با سایر دستگاه ها برای حل مسائل و مشکلاتی است که شهروندان در سطح مناطق و محلات با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.
رئیس کمیسون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران افزود: احصا بعضی از مسائل و مشکلات در بعضی از موارد نیازمند هماهنگی بین دستگاهی است و باید مدیریت شهری تهران با دیگر دستگاه ها همکاری لازم را داشته باشد و بدین منظور امروز جلسه ای با حضور مجموعه ای از دادگستری، فرمانداری، نیروی انتظامی، و سایر دستگاه هایی که می توانند کمک شایانی در جهت حل مشکلات و گره گشایی از کار شهروندان ارئه دهند برگزار می شود.
وی افزود: پس از اینکه ما اقدامات اولیه را در این عرصه انجام دادیم نیازمند نظارت مستمر است تا نتایج بازدیدهای میدانی بتواند به حل مساله منتج شود.
اقراریان در ادامه اظهار داشت: همینطور با همکاری مساجد، بسیج، حقوق دانان و بسیج محلات در تلاش هستیم در محلات یک مسجد را بعنوان محور برای پیگیری خدمت رسانی به مردم مشخص نماییم و از حلقه های میانی مانند نخبگان در سطح محلات و مناطق برای نظارت بر عملکرد مدیریت شهری استفاد نماییم تا به نتایج مطلوب برسیم.
اقراریان در ادامه اظهار داشت: در کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر تهران بعنوان یک نهاد نظارتی الگو و مدل جدیدی را در نظارت بر مدیریت شهری دنبال خواهیم کرد که در الگوی جدید نه تنها بعنوان دستگاه قانون گذار و نظارتی بلکه سایر مجموعه ها مانند دستگاه قضایی در حقوق عامه یک تعامل و همکاری وجود داشته باشد.
در ادامه دیدارهای امروز مهدی اقراریان رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی و جعفر شربیانی عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران به همراه سید محمد ناظمی شهردار منطقه ۲۰ شهرداری تهران ضمن حضور در دادگستری شهرستان ری با دادستان این شهرستان ملاقات و گفتگو کردند، در این دیدار داریوش قاسمی زاده رئیس دادگستری شهرستان ری ضمن تاکید بر ضرورت همکاری مدیریت شهری تهران با دستگاه قضایی در حل مشکلات و چالش های موجود در شهرستان ری اظهار داشت: با عنایت به قدمت شهرستان ری طبیعی است که چالش های زیادی هم داشته و به علت عدم تعامل در گذشته این چالش ها بوجود آمده است اما جای امیدواری دارد که با همکاری همه جانبه بین دستگاههای مختلف و مدیریت شهری فعلی تهران مشکلات این شهرستان قابل حل است.
وی اضافه کرد: جای امیدواری دارد که شهردار و شورای اسلامی با رویکرد انقلابی برای حل مشکلات شهرستان ری پیش قدم شدند و ما هم در دستگاه قضایی آماده همکاری همه جانبه در این حوزه هستیم، بازدیدهایی که توسط اعضای شورای اسلامی شهر تهران صورت می گیرد سبب شناسایی هرچه بهتر مشکلات می شود امیدوارم ضمن شناسایی این مشکلات بتوانیم با همکاری تمام دستگاه ها گام های خوبی برای حل مشکلات برداریم.
همچنین در این دیدار مهدی اقراریان اظهار نمود: خیلی از مشکلات شهروندان را باید دستگاههای مختلف با همکاری یکدیگر حل کنند، بطور قطع همکاری و تعامل بین دستگاه قضایی و مدیریت شهری تهران می تواند کمک شایانی برای حل مشکلات باشد.
وی اضافه کرد: کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در تلاش است با همکاری نخبگان در سطح محلات بتواند آموزش های لازم در زمینه اطلاعات حقوق شهروندی را به مردم انتقال دهد تا ما بتوانیم مشکلات مختلف شهروندان را به صورت کامل و جامع حل نماییم و علت این که از دادگستری شهرستان ری برنامه امروز را آغاز کردیم این است که باید تعامل بین مدیریت شهری و دستگاه قضایی بیشتر شود.
در ادامه بازدیدهای طرح نجم در منطقه ۲۰ تهران، مهدی اقراریان رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی و جعفر شربیانی عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از کارخانه سیمان ری بازید کردند، در این بازدید اقراریان ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت های کارخانه سیمان ری در جذب سرمایه های اقتصادی، اظهار داشت: تبدیل کارخانه سیمان ری به فضای عمومی خلاق، سرزنده، ایمن، هدایت و جذب سرمایه های انواع استارتاپ ها به این محدوده، ایجاد کانون جدید برای فعالیتهای دانش بنیان در جنوب پایتخت، ارتقای کیفیت زندگی ساکنان پیرامونی محدوده طرح و تسهیل دسترسی تمام شهروندان به فضای فرهنگی، هنری و میراثی کارخانه سیمان ری، می تواند کمک شایانی در زمینه جذب سرمایه توسط این کارخانه باشد.
گام بعدی در بازدید طرح نجم از منطقه ۲۰ شهر تهران بازدید از محله ملک آباد بود، مشکل اساسی اهالی این محله وجود دکل های برق فشار قوی در نزدیکی منازل مسکونی است که خیلی از اهالی این محله از این مورد سالهاست که شکایت دارند. در این بازدید یکی از اهالی به اعضای شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: «به فریاد ما برسید! سالهاست که مشکل دکل های فشار قوی در این محله بلای جان ساکنان شده است و هیچ مسئولی در این حوزه پاسخگوی شهروندان نیست.»
جعفر شربیانی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ اهالی این محله اظهار داشت: پیشنهاد مدیریت شهری تهران در دوره ششم این است که دکل های برق فشار قوی موجود در این محله جا به جا شود که ظرفیت این مورد وجود دارد اما نیازمند همکاری همه دستگاه ها است.
وی اضافه کرد: در این محله بیشتر از ۳۰۰ واحد ملک وجود دارد که باید کمیته ای در زمینه رسیدگی به حل مشکلات ساکنان محله (ملک آباد) ایجاد شود تا با همکاری شهروندان، اقدامات لازم در زمینه جا به جایی صورت گیرد.

مهدی اقراریان و جعفر شربیانی اعضای شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار منطقه ۲۰ و مقامات دستگاه قضایی شهرستان ری در محل کانال آب عباس آباد ری هم حاضر شدند تا پیگیری های لازم جهت ایمن سازی این کانال آب و پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی را به انجام رسانند.
جعفر شربیانی رئیس شورای شهرستان ری بر ضرورت ایمن سازی حاشیه کناری این کانال آب تصریح کرد و اظهار داشت: حادثه تلخ هفته گذشته نیازمند پیگیری است و باید با عواملی که با ترک فعل سبب این اتفاق تلخ شدند برخورد شود؛ بنابراین برای ایمنی این کانال آب باید اقدامات لازم صورت گیرد، باید زمانی مشخص شود تا شهروندان صدمه بیشتری نبینند.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، در ادامه بازدید طرح نجم اعضای شورای اسلامی شهر تهران از گودهای پرخطر آرامگاه بی بی شهربانو بازدید کردند و سپس ضمن بازدید از بازار آهن مکان شهر ری با حسین توکلی فرماندار شهرستان ری ملاقات و گفتگو کردند که در این دیدار بر ضرورت حل مشکلات شهرستان ری و ایجاد کارگروه های مختلف جهت حل مشکلات موجود در این شهرستان تاکید شد.
منبع:

1400/12/11
21:12:28
0.0 / 5
540
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , سرمایه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد