مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای كشور خبر داد

لزوم بررسی ایمنی خودرو قبل از سفرهای نوروزی

لزوم بررسی ایمنی خودرو قبل از سفرهای نوروزی

به گزارش بکسیها مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودرو های کشور ضمن اشاره به این که مراکز معاینه فنی آماده رجوع مردم برای دریافت گواهی معاینه فنی هستند؛ بر لزوم بررسی ایمنی خودرو قبل از انجام سفرهای نوروزی تاکید نمود.


عبداله متولی در گفتگو با ایسنا، در تشریح لزوم بررسی ایمنی خودرو قبل از انجام سفرهای نوروزی و آمادگی مراکز معاینه فنی برای رجوع شهروندان اظهار داشت: بخشی از حوادث خودرویی کشور به واسطه سهل انگاری در بررسی وضعیت ایمنی و شناسایی نقص فنی خودرو ها رخ می دهد؛ بنابراین به سادگی میتوان با دریافت گواهی معاینه فنی و شناسایی نقایص فنی خودرو از بروز حوادث در این بخش جلوگیری کرد.
وی ادامه داد: هر ساله در روزهای نوروز به دلیل تعدد سفرهای نوروزی شاهد حوادث خودرویی تلخی هستیم که متاسفانه این مسئله در خیلی از موارد با جان باختن برخی از هموطنان همراه می شود، بنابراین چک کردن ایمنی خودرو قبل از سفرهای طولانی و بین شهری یک لزوم برای حفظ جان شهروندان است و این مورد تنها با چک کردن چشمی و ظاهری در یک تعمیرگاه قابل شناسایی و مرتفع شدن نیست. در واقع شناسایی نقایص خودرویی با دستگاههای پیشرفته مراکز معاینه فنی می تواند ایمنی سفر را تضمین کند.
وی افزود: علاوه بر وضعیت موتور و ترمز خیلی از موارد دیگر هستند که چه بسا چک کردن آنها چندان ضروری به نظر نرسد، اما بررسی آنها ضروری است؛ چون که هر گونه مشکلی در آنها می تواند خطر ساز باشد و منجر به حادثه تلخی شود.

متولی به لزوم چک کردن وضع لاستیک، وضعیت بدنه خودرو از لحاظ دفرمگی و پوسیدگی و دود خودرو و روغن سوزی، چراغ های عقب و جلو، بوق خودرو، بالابر شیشه ها، عملکرد برف پاک کن ها، کارکرد شیشه شوی و وضعیت کمربند ایمنی اشاره نمود و اضافه کرد: گاهی همین موارد در ظاهر ساده، منجر به حوادث بزرگ و تلخی می شوند. آزمون های معاینه فنی تمام نقایص فنی خودرو ها را با دستگاههای پیشرفته و بر مبنای استانداردهای روز دنیا و بدون اعمال سلایق مشخص می کنند. منتفع اصلی دریافت گواهی معاینه فنی خودرو راننده و سرنشینان خودرو هستند؛ چون که علاوه بر وضعیت جاده ها، سرعت و نحوه رانندگی افراد؛ نقص فنی یکی از آیتم های مهم حوادث دلخراش خودرویی است که به سادگی از راه انجام آزمون های معاینه فنی قابل شناسایی و مرتفع شدن است؛ بر همین مبنا مراکز معاینه فنی آماده رجوع شهروندان برای دریافت گواهی معاینه فنی هستند.1400/12/13
16:35:31
0.0 / 5
451
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد