استاندار تهران تاكید كرد

سیر نزولی آمارهای کرونایی در استان تهران

سیر نزولی آمارهای کرونایی در استان تهران

به گزارش بکسیها، استاندار تهران با تکیه بر ضرورت ترغیب و تشویق شهروندان برای تزریق دز دوم و سوم واکسن از سیر نزولی آمارهای کرونایی در استان تهران اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، محسن منصوری در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن قدردانی از تلاشهای دستگاههای مختلف در رابطه با مبحث مقابله با کرونا، اظهار داشت: باید از دانشگاه علوم پزشکی ایران برای پیگیری ها و تلاش جهت بهره برداری از بیمارستان ملارد تشکر کنم. در روزهای کرونا ظرفیت زیادی از خانواده بهداشت و درمان درگیر مبحث کرونا بودند اما پروژه های عمرانی هم دنبال شد و به لطف خدا شاهد بهره برداری از چند پروژه عمرانی مهم در حوزه بهداشت و درمان بودیم که آخرین آن هم بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی ملارد بود که با حضور وزیر به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: این بیمارستان می تواند خدمات درمانی به شهروندان غرب استان تهران عرضه کند و چندین بیمارستان مهم دیگر در سطح استان تهران هم باقیمانده که امیدواریم با پیگیری هر سه دانشگاه علوم پزشکی هر چه زودتر شاهد تکمیل و بهره برداری آنها باشیم. بطور قطع تا پروژه های نیمه تمام به اتمام نرسیده نباید پروژه جدیدی را افتتاح نماییم. هنگامی که ده ها پروژه با پیشرفت فیزیکی، ۲۰، ۳۰، تا ۹۰ درصد داریم نباید پروژه جدیدی را آغاز نماییم. چون که اگر پروژه ای پیشرفت فیزیکی ۹۹ درصد هم داشته باشد مردم نمی توانند از آن استفاده کنند. بنابراین پروژه ها باید به صورت کامل تکمیل شوند.
وی تصریح کرد: به لطف خداوند و زحمات دوستان همه شاخصهای آماری ما در هفته دوم اسفند ماه نسبت به هفته اول سیر نزولی داشته کما این که نسبت به هفته آخر بهمن ماه هم همین سیر نزولی را شاهد می باشیم. بدین سان مراجعات بیمارستانی ۳۱ درصد کاهش، رفتن به مراکز درمانی ۳۶ درصد کاهش، بستری های عادی ۲۹ درصد کاهش، بستری های ویژه ۱۴ درصد کاهش و فوت شدگان قطعی هم کاهش ۱۹ درصدی را تجربه کرده است. بدین سان از پیک ششم عبور کرده ایم، اما هر گونه سهل انگاری و ساده انگاری سبب بروز صدمه باردیگر خواهد شد. باید مراقبت ها و کنترل ها را به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم. هر بار که سهل انگاری صورت گرفته به فاصله چند هفته صدمه ها و نتایج آنرا مشاهده کردیم. باید کنترل ها با شدت، دقت و جدیت دنبال شود.
استان تهران به لحاظ تزریق واکسن جزو استانهای نخست کشور
استاندار تهران با تکیه بر این که استان تهران به لحاظ تزریق واکسن جزو استانهای نخست کشور است، اضافه کرد: در جلسه ستاد مدیریت کرونا هم اعلام شده که تزریق دز نخست ۹۴ درصد، تزریق دز دوم ۸۶ درصد و تزریق دز سوم حدود ۴۰ درصد در استان تهران انجام شده است.

باید تزریق دز سوم شهروندان به حدود ۸۰ درصد برسد
وی افزود: باید برای تزریق دز سوم شهروندان همت نماییم. ۴۰ درصد باید افزایش پیدا کند و در فاصله مناسبی به حدود ۸۰ درصد برسد تا به هدف گذاری نسبی برسیم. در این راه باید تاکید بر تزریق دز سوم با کمک رسانه ها و به وسیله فرهنگ سازی و تشویق مردم محقق شود.

تشدید کنترل ها در اجتماعات اعیاد شعبان و نیمه شعبان
منصوری در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث اجتماعات در اعیاد شعبان و نیمه شعبان اشاره نمود و اضافه کرد: مراسمات مختلفی در مساجد، حسینه ها و تکایا در این ایام برگزار می گردد. دستگاههای مرتبط در این عرصه همچون سازمان تبلیغات اسلامی و مساجد باید تشدید کنترل ها، رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و شیوه نامه های بهداشتی را به طور دقیق در دستور کار قرار دهند تا گرفتار مشکل نشویم.

سفرهای نوروزی و کاروان های راهیان نور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برقرارند
وی تصریح کرد: برای سفرهای نوروزی و همینطور کاروان های راهیان نور بر مبنای تدابیر و مصوبه ستاد ملی کرونا سال جاری محدودیتی وجود ندارد و سفرهای نوروزی و کاروان های راهیان نور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برقرار خواهند بود. بانیان کاروان های راهیان نور باید در مورد رعایت پروتکلهای بهداشتی و همینطور تزریق واکسن بعنوان پیش فرض این سفرها نهایت دقت و کنترل را داشته باشند تا صدمه ای در این عرصه نبینیم.
وی به مبحث اصناف هم اشاره نمود و اضافه کرد: اصناف هم باید در مورد رعایت پروتکلهای بهداشتی و تزریق واکسن اقدامات لازم را انجام دهند. همینطور مصوبات و تصمیمات ستاد مقابله با کرونای استان تهران هم باید به صورت دقیق به اطلاع اصناف برسد و روی اجرای آنها کنترل و نظارت دقیقی اعمال شود. نباید هیچ غفلتی در این عرصه صورت بگیرد. چون که صدمه های آنرا بعدها مشاهده خواهیم کرد. جلسات ستاد مقابله با کرونا شهرستانی هم باید برگزار گردد تا روند بیماری و کنترل و نظارت ها پیگیری شود.

شهرستان فیروزکوه در وضعیت قرمز قرار دارد
منصوری تصریح کرد: امروز در استان تهران به غیر از شهرستان فیروزکوه که در وضعیت قرمز قرار دارد سایر شهرستان ها در وضعیت نارنجی هستند. بدین ترتیب متوسط استان در شرایط نارنجی قرار گرفته است. باید مراقبت نماییم تعطیلات نوروز تبدیل به تهدید نشود. سال قبل تجربه خوبی در این عرصه نداشتیم و مهمانی ها و دید و بازدید ها سبب بروز صدمه شد. بنابراین باید مراقبت جدی را در دستور کار قرار دهیم. در حوزه کمک های مومنانه هم با عنایت به ایام پایانی سال و شب عید باید این کمک ها را به اقشار ضعیف داشته باشیم و خدمت رسانی خوبی در این ایام انجام دهیم.1400/12/15
23:32:42
0.0 / 5
481
تگهای خبر: پروژه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد