شهردار تهران عنوان كرد

بهره گیری از ظرفیت ها برای پاسخگویی به نیاز تولید مسکن در تهران

بهره گیری از ظرفیت ها برای پاسخگویی به نیاز تولید مسکن در تهران

بکسیها: شهردار تهران اظهار داشت: از همه ظرفیت های موجود با تعامل با دستگاهها و نهادهای مختلف برای پاسخگویی به نیاز تأمین مسکن در تهران بهره خواهیم گرفت.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در حاشیه همایش الزامات راهکارهای تولید، مانع زدایی و پشتیبانی مسکن و ساختمان شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرداری خویش را مکلف می داند در حوزه مسکن فعال باشد در همین راستا برای تأمین نیاز شهروندان در این عرصه استقامت و معماری درست را در دستور کار خود قرار خواهد داد تا قیمت مسکن و اجاره نشینی از حالت لجام گسیخته فعلی بیرون برود و شهرداری اثر گذاری مناسبی را در این عرصه داشته باشد.
وی ادامه داد: در گذشته شهرداری تهران کمتر به این حوزه ورود داشته، بنابراین هم اکنون با تشکیل قرارگاه مسکن می خواهد گام موثری بخصوص در نوسازی بافت های فرسوده به همراه فعال کردن ظرفیت های مجموعه های مختلف بردارد.
زاکانی تصریح کرد: هم اکنون از همه ظرفیت های قانونی در این عرصه بهره خواهیم گرفت و با مسکن و شهرسازی کار را پیش خواهیم برد و با ایجاد تسهیلات برای انبوه سازان تلاش می نماییم که روند تولید مسکن در تهران تسهیل شود. در حوزه زمین و صدور پروانه با تفاهم با وزارت راه و شهرسازی اقدامات موثری صورت خواهد گرفت. بدون شک ما خویش را در مقابل این نیاز جامعه برای مسکن مسئول می دانیم.
شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره ساخت و ساز در ضلع شمالی باغ گیاه شناسی ملی ایران اظهار داشت: این مورد جزء مواردی است که مجوز آن قبلا صادر شده و درحال ساخت است در واقع تعهداتی که در گذشته انجام شده شرایط را به این گونه پیش برده؛ ولی باید برای آینده از بروز چنین مواردی جلوگیری نماییم.1400/12/16
21:00:35
0.0 / 5
608
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد