کاشت نهال به نام مه لقا ملاح و ایران درودی در منطقه ۳

کاشت نهال به نام مه لقا ملاح و ایران درودی در منطقه ۳

بکسیها: آیین گرامیداشت هفته منابع طبیعی با کاشت نهال به نام دو بانوی فعال حوزه محیط زیست و هنرمند معاصر « مه لقا ملاح» و «ایران درودی» در بوستان خیام منطقه 3 برگزار گردید.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا شینا انصاری در مراسم کاشت نهال ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه از بزرگ بانوان فعال در زمینه محیط زیست بانو « مه لقا ملاح» و« ایران درودی» - هنرمند نامدار معاصر- یاد کرد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به ضرورت توجه به نگهداشت فضای سبز در شهرها اظهار داشت: اصول وچارچوب باغ های ایرانی، بیان کننده توجه به محدودیت های اقلیمی و در بردارنده اعتقادات ایرانیان است که بنظر می رسد طی چند دهه گذشته با تبعیت از الگوی توسعه غیر بومی این مساله به فراموشی سپرده شده است.

انصاری اشاره کرد: نگاه کوتاه مدت در ایجاد فضاهای سبز شهری، کاشت چمن و درختان سریع الرشد غیر بومی و بی توجهی به محدودیت منابع آبی از نتایج این تغییر نگاه و غفلت از شرایط اکولوژیک بوده است.

وی افزود: توسعه فضاهای سبز شهری حتما جزو لاینفک برنامه ریزی شهری است اما باید شرایط اقلیمی و گونه های سازگار مورد توجه قرار گیرد.

انصاری از حذف تدریجی چمن در شهر تهران برای توسعه فضای سبز باتوجه به محدودیت منابع آبی در کشور آگاهی داد و اظهارکرد: فضاهای سبز و درختان موجب تلطیف و کاهش آلودگی هوا و صدا و ترسیب کربن می شوند پس نیازمند همکاری تمام بخش های شهرداری بمنظور حفظ و نگهداشت فضاهای سبز و مشارکت شهروندان در این بخش هستیم.

در ادامه این مراسم حمید جوانی - شهردار منطقه ۳ - اظهار داشت: در شهرداری منطقه ۳ علاوه بر نگهداشت فضای سبز، توسعه فضای سبز را نیز در اولویت برنامه های خود قرار داده ایم.

وی با اعلان اینکه حالا سرانه فضای سبز در منطقه ۳، ۲۵ متر مربع برای هر نفر است، اشاره کرد: حتما فضاهایی که در حاشیه بزرگراه ها و مالکیتی ندارند را در طرح توسعه فضای سبز قرار خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران شهردار منطقه ۳ از تقویت و توسعه بوستان ها در سطح این منطقه آگاهی داد و اظهارکرد: حتما گستردگی موضوعات محیط زیستی را در منطقه داریم که با تشکیل کارگروه های تخصصی، در جهت رفع مشکلات محیط زیستی منطقه اقدام خواهیم کرد.
1400/12/18
23:32:06
0.0 / 5
667
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد