سخنگوی ستاد كرونا بیان كرد

آخرین جزئیات نحوه کنترل مسافران نوروزی

آخرین جزئیات نحوه کنترل مسافران نوروزی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، آخرین جزئیات نحوه کنترل مسافران نوروزی را شرح داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، دکتر عباس شیراوژن اظهار داشت: برای بیشتر از ۵۶ میلیون نفر از مردم عزیز که دو دز واکسن تزریق کرده اند، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و شخصی برای سفر و همینطور استفاده از اماکن اقامتی، مجاز است.
وی ادامه داد: روش نظارت بر این تصمیم، بر مبنای سامانه «ایران من» است که هم مجموعه های اقامتی و هم دوربین های نظارتی به آن متصل هستند و شماره پلاک وسایل نقلیه شخصی و کد ملی راننده را چک می کنند تا دو دز واکسن تزریق کرده باشد. از طرفی برای خرید بلیط وسایل حمل و نقل عمومی و اقامت در هتل ها هم مبحث تزریق واکسن مورد بررسی قرار می گیرد.
او تصریح کرد: اگر راننده دو دز واکسن را تزریق کرده باشد، از نظر دوربین های نظارتی، جریمه نمی گردد اما در استفاده از مجتمع های اقامتی، سایر اعضای خانواده هم از نظر واکسن بررسی می شوند.
شیراوژان، درباره عدم کنترل واکسیناسیون سایر سرنشینان خودرو، اظهار داشت: ۸۳ درصد از مردم جامعه هدف، دز دوم واکسن را تزریق کردند و حدودا ۱۰ درصد جمعیت هدف هم هستند که یک دز واکسن را زدند و اگر در ایام باقی مانده آنها هم واکسن بعدی را هم تزریق کنند بدون مشکل می توانند به سفر بروند. کنترل تک تک افراد امکان دارد در مباحث ترافیکی جاده ها مشکل ایجاد نماید و بررسی فقط درمورد راننده اتفاق می افتد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: چاره ای جز کنترل کد ملی متصل به پلاک خودرو نداریم و صرفاً همین مبحث ملاک کنترل جاده ها است. پلاک خودرو باید به نام شخص باشد و اگر اجبار به سفر دارند باید نقل و انتقال را انجام دهند تا پلاک به نامشان باشد.
منبع:

1400/12/26
17:01:06
0.0 / 5
675
تگهای خبر: دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد