اثرگذاری ۹۱ درصدی مراکز معاینه فنی در بهبود عملکرد خودرو ها

اثرگذاری ۹۱ درصدی مراکز معاینه فنی در بهبود عملکرد خودرو ها

بکسیها: مدیریت امور اجرائی معاینه فنی خودرو های کشور از اثرگذاری 91 درصدی مراکز معاینه فنی کشور در بهبود عملکرد خودرو ها آگاهی داد


عبداله متولی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که قسمتی از حوادث خودرویی کشور بواسطه سهل انگاری در بررسی وضعیت ایمنی و شناسایی نقص فنی خودرو ها رخ می دهد و می توان آنرا به آسانی با گرفتن گواهی معاینه فنی و شناسایی نقایص فنی خودرو برطرف کرد، اضافه کرد: مراکز معاینه فنی کشور ۹۱ درصد در بهبود عملکرد خودرو ها اثرگذار بوده اند.
وی ادامه داد: شناسایی نقایص خودرویی با دستگاه های پیشرفته مراکز معاینه فنی می تواند ایمنی تردد را تضمین کند. علاوه بر وضعیت موتور و ترمز خیلی از موارد دیگر هستند که چه بسا چک کردن آنها چندان ضروری به نظر نرسد، اما بررسی آنها لازم است چونکه هرگونه مشکلی در آنها می تواند خطرساز باشد و منجر به حادثه تلخی شود.
پلیس با جدیت لازم قانون را درباب موتورسواران اجرا نمی کند

متولی افزود: از ۲۴ میلیون خودروی سواری کشور ۱۷ میلیون ملزم به گرفتن معاینه فنی هستند که برمبنای آمار تا حالا ۱۰ میلیون خودرو برای دریافت معاینه فنی اقدام نموده اند و این نشان میدهد حدود ۷ میلیون خودرو تا حالا به مراکز معاینه فنی مراجعه ننموده اند. از طرف دیگر از ۱۲ میلیون موتورسیکلت فقط ۴۰۴ دستگاه موتورسیکلت معاینه فنی دریافت کرده اند که نشان میدهد پلیس با جدیت لازم قانون را درباب موتورسواران اجرا نمی نماید. بی شک الزام به دریافت معاینه فنی یکی از راهکارهای اجرای قانون هوای پاک و کاهش آلودگی هوا است. برای اجرای قانون هوای پاک همه ارگان ها و سازمان های مختلف به ویژه پلیس راهور، وزارت راه و سازمان حفاظت محیط زیست باید جدیت بیشتری داشته باشند.
وی با تاکید بر این که امیدواریم دستگاه های مجری قانون هوای پاک هر چه سریعتر بستر اعمال کد جریمه جهت خودرو های فاقد معاینه فنی بوسیله دوربین های بین جاده ای را فراهم آورند، اضافه کرد: خودرویی که دارای نقص فنی است علاوه بر مخاطره آمیز بودن برای راکب و سرنشینانش برای دیگر خودرو ها نیز خطرساز هست و به همین جهت همه شهروندان قبل از هر سفر باید مسئولانه نسبت به گرفتن معاینه فنی و رفع نقایض خودرویی اقدام نماید.
منبع:

1400/12/27
12:11:42
0.0 / 5
743
تگهای خبر: دستگاه , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد