اختتام دادن به گرسنگی به کمک نوآوری

اختتام دادن به گرسنگی به کمک نوآوری

خراسان رضوی همه گیری بیماری کووید-19 و حمله به اوکراین، سیستم های غذایی جهانی را مختل کرده است و مجمع جهانی اقتصاد و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد راهکارهایی برای مساعدت با کشورهادر تسریع نوآوری سیستم های غذایی فراگیر منتشر نموده اند.


به نقل از ویفروم، تا سال ۲۰۳۰، تخمین زده می شود که ۸.۵ میلیارد نفر در جهان زندگی کنند و سازمان ملل متحد تا آن زمان امیدوار است که به گرسنگی در جهان اختتام داده باشد و به امنیت غذایی و بهبود تغذیه برسد البته همه اینها در حصول اطمینان از پایداری شیوه های کشاورزی میسر خواهد شد. این امید وجود دارد که پیشرفت در امتداد اهداف توسعه پایدار سازمان ملل بوسیله همکاری و نوآوری فراگیر حاصل شود.
در سال ۲۰۲۰، بیماری همه گیر موجب افزایش گرسنگی در جهان شد، بطوریکه ۸۱۱ میلیون نفر در سراسر جهان با گرسنگی مواجه گشتند. بیش از ۳ میلیارد نفر نمی توانند یک رژیم غذایی سالم داشته باشند و بیش از ۱.۵ میلیارد نفر نمی توانند یک رژیم غذایی با حداقل سطح مواد مغذی ضروری را تامین کنند.
همین طور یک نابرابری جنسیتی از نظر ناامنی غذایی وجود دارد برای اینکه زنان ۱۰ درصد بیشتر از مردان در ناامنی غذایی متوسط یا شدید قرار دارند.
در اجلاس سیستم های غذایی، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، یک اهرم تغییر نوآوری را ایجاد کرد که توسط انجمن و سازمان کمک های بشر دوستانه «مرسی کورپس» اداره می شود تا بخش های عمومی، خصوصی و اجتماعی را در حوزه نوآوری گرد هم آورد.
اهرم نوآوری، از کشورها خواست تا هدفی تعیین کنند که یک درصد از تولید ناخالص داخلی در رابطه با سیستم غذایی خودرا در نوآوری سرمایه گذاری کنند تا سرمایه گذاری در نوآوری طی ۱۰ سال آینده به گرسنگی اختتام دهد همین طور انتشار جهانی گازهای گلخانه ای را به میزان قابل توجهی کم کند و بیش از یک تریلیون دلار بازده اقتصادی بوجود آورد.
منبع:

1400/12/28
14:43:54
0.0 / 5
751
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد