اخبار پلیسی شهر؛

دستگیری کلاهبرداران و زورگیران پایتخت

دستگیری کلاهبرداران و زورگیران پایتخت

بکسیها: طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، کلان شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماسهای زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که خیلی از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می شود. در این بسته خبری به گوشه ای از مأموریت ها، حوادث و جرایم می پردازیم. ۲۰ فقره زورگیری در تهران بزرگ سرهنگ جلیل موقوفه ای بیان داشت: به دنبال افزایش زورگیری در محله «شوش» توسط ۲ موتورسوار، تیمی از مأموران عملیات ضربت سرکلانتری هفتم پلیس پیشگیری مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند و گشت زنی های هدفمند را بالا بردند. وی با اشاره تجمیع پرونده های مشابه و به دست آوردن مشخصات ظاهری متهمان، اظهار داشت: در گشت زنی های هدفمند موتورسواران مشاهده و طرح مهار سارقان عملیاتی و بعد از مدتی تعقیب و گریز موتورسیکلت آنان متوقف و هر ۲ متهم دستگیر شدند. رئیس پلیس پیشگیری تهران به کشف ۳ دستگاه تلفن همراه سرقتی و ۲ قبضه سلاح سرد و تجهیزات دفاعی از متهمان اشاره و اضافه کرد: با استعلام گیری مشخصات موتورسیکلت مشخص شد که ۲ روز پیش سرقت انجام و متهمان با استفاده از موتورسیکلت سرقتی از شهروندان زورگیری می کنند. این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهمان در تحقیقات اولیه به ۲۰ فقره سرقت مشابه اعتراف و کلیه مال باختگان شناسایی شدند. تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان ادامه دارد. کلاهبرداری با خرید کالای قسطی سردار علیرضا لطفی در توضیح این خبر اظهار داشت: به دنبال شکایت های مشابه در خصوص کلاهبرداری به روش خرید مواد غذایی، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران تحقیقات خویش را شروع کردند. وی بیان نمود: در بررسی های اولیه مشخص شد، متهمان ضمن گرفتن دسته چک به نام افراد معتاد و کارتن خواب، شرکت تجاری به نام آنها ثبت می کنند و سپس افرادی که قصد فروش کالاهای اساسی همچون گردو، بادام، برنج، خرما، کنجد، کشمش و غیره را دارند، شناسایی و وارد معامله می شوند. رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ضمن اشاره به این که متهمان قسمتی از ثمن مورد معامله را به صورت نقدی پرداخت می کردند، افزود: متهمان مابقی ثمن را چک تحویل می دادند اما پیش از این که موعد چک ها برسد، مغازه ها را تخلیه و متواری می شدند. سردار لطفی خاطرنشان کرد: تمامی اعضای این باند ۶ نفره شناسایی و در چند عملیات منسجم در مخفیگاهشان دستگیر شدند، اظهار داشت: متهمان به ثبت شرکتهای صوری و راه اندازی مغازه در مراکز تجاری و کلاهبرداری به شیوه خرید اقساطی کالا با دسته چک معترف شدند. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به ۴۰ فقره کلاهبرداری به همین شیوه معترف شدند، افزود: کارشناسان ارزش اموال کلاهبرداری شده را ۶۰ میلیاردریال اعلام نمودند که تحقیقات تکمیلی پلیس کماکان ادامه دارد.
باند سارقان منزل حین سرقت دستگیر شدند سرهنگ ارسلان قاسم زاده در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: درپی اعلام ورود ۴ سارق به یکی از منازل محله "مجیدیه" مأموران گشت انتظامی کلانتری این محله به سرعت به محل اعزام شدند. وی با اشاره به اینکه بمحض حضور در محل اعلامی، مأموران سارقان را درحال خروج از منزل مشاهده نمودند، اظهار داشت: بلافاصله مأموران برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند ولی متهمان با استفاده از ۲ دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شدند. معاون هماهنگ کننده پلیس پیشگیری تهران به دستگیری ۲ متهم و فرار ۲ تن از متهمان اشاره نمود و افزود: در بررسی اولیه از داخل کیف دستی متهمان ۲۵ میلیون ریال وجه نقد و مقداری طلا سرقتی کشف و متهمان ۲۹ و ۲۵ ساله به ۲ فقره سرقت منزل با همدستی سایر متهمان معترف شدند. سرهنگ قاسم زاده در انتها تصریح کرد: دستگیری سارقان متواری در دستور کار قرار دارد. اعتراف به ۱۰۰ فقره مالخری سردار علیرضا لطفی در توضیح این خبر بیان داشت: به دنبال دستگیری سارقان تلفن همراه و اعترافات آنها درمورد فروش اموال به سرقت رفته به مرد جوانی در جنوب تهران، شناسایی و دستگیری مالخر در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. وی ادامه داد: مشخصات ظاهری متهم در اختیار تیم های گشت انتظامی قرار گرفت و تردد افراد در محل هایی که امکان حضور متهم بود، افزایش پیدا کرد. رئیس پلیس آگاهی تهران به شناسایی متهم توسط واحد گشت اداره هجدهم این پلیس اشاره نمود و اظهار داشت: متهم در حالیکه با یک کیف مشکی درحال پرسه زنی بود شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد. این مقام انتظامی به کشف ۱۲ گوشی گران قیمت سرقتی از کیف متهم اشاره نمود و افزود: متهم بعد از انتقال به پلیس آگاهی به ۱۰۰ فقره مالخری از سارقان معترف شد. سردار لطفی در انتها تصریح کرد: مالکان گوشیهای کشف شده شناسایی شده اند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.
کشف و توقیف ۱۶ دستگاه وسیله نقلیه در ۲۴ ساعت گذشته سرهنگ سلمان آدینه وند اظهار داشت: واحدهای گشت انتظامی این یگان به صورت گشت های موتوری و خودرویی و هم پاس پیاده به کلانترهای سطح شهر تهران اعزام و به همراه مأموران کلانتری گشت زنی های هدفمند را شروع کردند. وی ضمن اشاره به این که با کنترل تردد خودرو ها و موتورسیکلت های عبوری، ۶ دستگاه خودرو مسروقه و ۳ دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد افزود: با اقتدار و هوشمندی نیروهای اعزامی ۷ دستگاه خودرو تحت تعقیب هم شناسایی و توقیف شد. فرمانده انتظامی یگان امداد پلیس تهران در انتها به دستگیری ۱۳۰ مظنون در ۲۴ ساعت گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: متهمان برای تحقیقات تکمیلی در اختیار کلانتری های مربوط قرار گرفتند.


منبع:

1401/01/28
09:39:12
0.0 / 5
722
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد