عضو شورای اسلامی شهر مشهد:

شهرداری باید فضای ورزشی امن برای بانوان فراهم آورد

شهرداری باید فضای ورزشی امن برای بانوان فراهم آورد

مشهد ـ رییس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد اظهار داشت: شهرداری مشهد باید برای ایجاد فضای ورزشی امن برای بانوان اقدام نماید.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، فاطمه سلیمی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل شورای شهر مشهد با اعلان اینکه شهرداری مشهد باید برای ایجاد فضای ورزشی امن برای بانوان اقدام نماید، اظهار نمود: ۸۰۰ میلیاردریال در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری این کلانشهر بصورت ویژه به امور بانوان اختصاص یافته که البته در اصلاح بودجه ممکنست این رقم تغییر کند.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد درباب منع ورود بانوان به ورزشگاه در دیدار ایران و لبنان اظهار داشت: درخواست پیگیری در این خصوص نیز از طرف کمیسیون به معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده داده شد.
وی با اشاره به تشکیل کمیسیون بانوان و خانواده در شورای اسلامی شهر مشهد، اضافه کرد: مشکلات عمده زنان در مشهد در این دوره شناسایی و جهت بررسی و رفع آن اولویت بندی می شود.
سلیمی بیان کرد: در کمیسیون خانواده و بانوان تا حالا پنج نشست تشکیل شده و برای اولین بار در کشور بودجه ای برای حوزه بانوان در شهرداری مشهد اختصاص یافت.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد اظهارکرد: تنها معاونت فرهنگی شهرداری نباید برای حوزه زنان در مشهد فعال باشد و سایر حوزه ها و معاونت های شهرداری نیز باید نسبت به این مساله حساس باشند.
وی با اشاره به ساماندهی انجمن های مردم نهاد در زمینه زنان توسط کمیسیون بانوان و خانواده شورای شهر، اظهار نمود: همین طور مقرر شده در ۱۶ بوستان بالای پنج هکتار مساحت در مشهد، فضای ویژه بانوان ایجاد شود که تا حالا در ۹ بوستان این مهم محقق شده است.
سلیمی اضافه کرد: ۳۰ درصد از بودجه تشکل ها در شهرداری مشهد نیز به تشکل های بانوان اختصاص یافت.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد درباب اشتغال زایی برای بانوان سرپرست خانوار نیز، اظهار نمود: از دغدغه های بانوان، اشتغال زنان زندانی است که با همراهی سازمان میادین و سازمان بازآفرینی شهرداری طرحی دراین زمینه درحال آماده سازی است.
وی بیان کرد: بیش از ۱۰۰ بانو نیز تا حالا برای اشتغال به بازارچه های کارآفرینی و مشاغل خانگی در مشهد معرفی شده اند.
سلیمی افزود: همین طور در ماه رمضان امسال برنامه ریزی شده بوسیله پویش های مختلف ۶ زن زندانی جرایم غیرعمد از زندان آزاد شوند.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: برای ورزش بانوان نیز ردیف بودجه وجود دارد، امسال در مسابقات جام رمضان در بخش بانوان ۷۲ تیم حضور دارند و بازی ها درحال برگزاری است. شهرداری مشهد برای ایجاد فضای ورزشی امن برای بانوان اقدام نماید.
وی اضافه کرد: همین طور شهرداری متولی جمع آوری سه هزار معتاد متجاهر شده که برنامه ریزی ها در این اقدام با اولویت زنان و جوانان صورت گیرد.
سلیمی افزود: این سیاست به مجموعه شهرداری واگذار شده و به زودی خروجی آن دیده خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد اظهار نمود: برای مشهد باید بودجه ویژه ای در سطح ملی دیده شود، در این خصوص نیز کمیسیون بانوان و خانواده شورای شهر مشهد نامه ای به رییس جمهور ارسال کرده که قسمتی از آن مربوط به پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار است.

1401/01/29
20:45:54
0.0 / 5
613
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد