مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران:

تغییری در پارک ها با راه اندازی بوستان های مادر و کودک ایجاد نمی گردد

تغییری در پارک ها با راه اندازی بوستان های مادر و کودک ایجاد نمی گردد

به گزارش بکسیها مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با تاکید بر این که راه اندازی بوستان های مادر و کودک برمبنای درخواست های خود شهروندان تهیه شد، اظهار داشت: این طرح سرانه فضای سبز شهر تهران را کاهش نمی دهد و حتی یک سانتی متر از فضای سبز کاسته نمی گردد.علی محمد مختاری در گفت و گو با ایسنا، در تشریح اجرای طرح بوستان مادر و کودک در سطح شهر تهران اظهار داشت: بوستان های محلی حکم باغچه خانه های قدیمی را دارد که هم اکنون به محلی برای تفریح و استراحت عموم شهروندان و خانواده ها تبدیل گشته است. در همین چارچوب برای تقویت بنیان نهاد مقدس خانواده و ایجاد محلی امن و آرامش بخش برای مادرانی که همراه کودکان به بوستان ها می آیند؛ طرح بوستان های مادر و کودک برمبنای درخواست های خود شهروندان تهیه شد.

به گفته وی، در اولین مرحله بصورت پایلوت در ۲۷ بوستان به اجرا در آمد. در مبانی این طرح به این نکته توجه شده که هدف از اختصاص این فضاها به مادران و کودکان؛ ایجاد امنیت و مصونیت با ارائه خدمات به مادران و زمینه نگهداری کودکان خردسال است. در مرحله دوم این طرح که طی سال جاری در ۳۲۵ بوستان دیگر به اجرا گذاشته خواهد شد به هیچ وجه مانعی در برای استفاده سایر اقشار از فضای سبز ایجاد نمی کند؛ به گونه ای که در جانمایی بوستانهای پایلوت نیز سعی شده که در قسمتی از بوستان های هدف حداکثر یک چهارم مساحت بوستان به فضای مادر و کودک اختصاص پیدا کند و چنانچه ناگزیر از انتخاب یک بوستان کوچک باشیم باید حتما در جوار بوستان های دیگر باشد.

مختاری در پاسخ به این پرسش که آیا مساحتی از بوستانها که به موضوع مادر و کودک اختصاص داده می شود از میزان سرانه فضای سبز شهر تهران به این که دیگر در اختیار آقایان نیست کاسته خواهد شد؟ اظهار داشت: خیر، چرا باید کم شود این محل همچنان بوستان است و تمام امکاناتی که در این بوستان است در بوستان مجاور هم هست و قابل استفاده برای همه اقشار جامعه خواهد بود. بدین سان راه اندازی بوستان های مادر و کودک سرانه فضای سبز شهر تهران را کاهش نمی دهد.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران اضافه کرد: در اجرای این طرح هیچ تغییری در پارک و فضای سبز ایجاد نمی شود؛ سازه ای ساخته نمی گردد و حتی یک سانتی متر از فضای سبز کاسته نمی گردد.

مختاری اشاره کرد: بی شک کارکرد این بوستان ها با بوستان های ویژه بانوان متفاوت بوده و اساسا هرکدام از این بوستان های موضوعی نگاهی متفاوت را دنبال می کند البته هر دو در راه صیانت از حقوق زنان و تحکیم بنیان خانواده به اجرا در می آیند.


منبع:

1401/02/04
09:41:32
0.0 / 5
653
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد