مباحث کارشناسی منوریل قم هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است

مباحث کارشناسی منوریل قم هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است

به گزارش بکسیها قم  رییس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به پروژه نیمه کاره مونوریل و آخرین تصمیم دولت درباب این طرح، اظهار داشت: این پروژه از طرح های حاکمیتی است و اجرا یا عدم اجرای آن در کارگروه های ملی تعیین خواهد شد.


حسین اسلامی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر مباحث کارشناسی درباب توجیه اقتصادی و حمل و نقلی پروژه مونوریل در حال انجام می باشد.
وی ادامه داد: تا حالا این کارگروه ها و جلسات نتیجه نهایی به همراه نداشته است.
ایشان سپس با اعلان اینکه وضعیت نابسامان اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) قابل توجیه نیست، اظهار داشت: شورای اسلامی شهر قم در تملک املاک مجاور طرح های عمرانی باید رعایت امانت در صرف بودجه های اعتباری را داشته باشد.
اسلامی با اعلان اینکه مشکلات ترافیکی در تمام دنیا به معضلی آزاردهنده برای مردم تبدیل گشته است، گفت: راه حل عملیاتی شهرهای پیشرفته دنیا درباب مدیریت ترافیک، اصل آرام سازی است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم اشاره کرد: تبدیل پارکینگ به مطب پزشکی در بعضی ساختمان های شهری قم قابل پذیرش نمی باشد و بر خلاف قوانین شهری و موجبات نارضایتی خیلی از شهروندان شده است.
وی با اشاره به معضل خانه ها در حریم دکل فشار قوی برق اذعان کرد: اکنون ساکنان این مناطق با عوارض شدیدی روبه رو هستند و دولت از سالهای قبل اراضی ۳۲ هکتاری را به عنوان پشتیبان این طرح در شهرک پردیسان در نظر گرفته که در مسافرت اخیر هیات دولت پیگیری این مساله به طور کامل به استان قم واگذار شده است.
اسلامی با اشاره به خاصیت زائرپذیری شهر مقدس قم اظهار داشت: به سبب زائرخیز بودن شهر قم نوع برخورد و تسهیلاتی که شورای اسلامی شهر قم به هتل و مراکز اقامتی ارائه می دهد متفاوت از تسهیلاتی است که به کاربری های تجاری ارائه می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به برخی اقدامات مجموعه مدیریت شهری در افزایش ماندگاری زوار و مسافران اشاره کرد: با راه اندازی باغ پرندگان، تله سیژ و سایر مراکز تفریحی ماندگاری مسافران در قم درحال حرکت به سمت مطلوبیت است.
وی با اشاره به فقر فضای سبز در منطقه ۶ شهرداری قم اظهار داشت: برای توسعه فضای سبز شهری در این منطقه اعتباراتی در بودجه سال جاری در نظر گرفته شده است و امید می رود قسمتی از این کمبود جبران شود.
اسلامی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهوری به قم در زمینه مجموعه مدیریت شهری در دی ماه سال گذشته، عنوان کرد: یکی از اعضای شورای اسلامی شهر عضو کارگروه پیگیری مصوبات سفر است و مصوبات در زمینه شهرداری قم از این طریق به طور دقیق تر دنبال می شود.
اسلامی در ادامه با اشاره به ادامه کار شهردار قم، گفت: شورای شهر دراین زمینه معتقد می باشد اگر تغییر مقرر است اتفاق بیفتد باید فرد قوی تر سکاندار این منصب شود و به همین دلیل شورای شهر قم از شهردار فعلی قم درخواست کرده تا یک سال دیگر نیز مشغول خدمت رسانی در شهرداری قم باشد چونکه سیدمرتضی سقائیان نژاد تا یک سال دیگر بازنشسته می شود.
وی اظهار داشت: اکنون شورای اسلامی شهر قم درحال بررسی گزینه هایی توانمند برای شهردار آینده قم است و در صورتیکه فرد مناسبی در این خصوص نظر شورا را جلب نکند شورای شهر به دنبال دریافت برخی تشریفات و مجوزات از نهادهای بالادست برای ادامه کار با شهردار فعلی با وجود ورود وی به سن بازنشستگی را دنبال خواهدنمود.
منبع:

1401/02/11
10:02:53
0.0 / 5
463
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد