ایمن سازی بازار تهران با مصوبات جدید

ایمن سازی بازار تهران با مصوبات جدید

به گزارش بکسیها شهردار منطقه ۱۲ از جزئیات تصمیمات جدید ایمن سازی بازار اطلاع داد.امیر یزدی در گفتگو با ایسنا، از بسیج همگانی مردم و دستگاه ها برای ایمن سازی بازار تهران اطلاع داد و اظهار داشت: بعد از حضور علیرضا زاکانی - شهردار تهران - در جلسه بررسی موضوعات بازار تهران در منطقه ۱۲ و تاکید بر ایمن سازی این محدوده، جلسه یکپارچه همه دستگاه ها و کسبه بازار با همین مبحث در این منطقه برگزار شد.

شهردار منطقه ۱۲ اضافه کرد: مبحث ایمنی در بازار از اولویت های مهم شهرداری منطقه است که دبیرخانه دائمی در شهرداری منطقه برای این منظور تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه جلسات ایمنی بازار تهران به جای یک مرتبه در ماه، هر دو هفته یک مرتبه برگزار می گردد تا بتوانیم به شکل جدی تر به بررسی موضوعات بپردازیم اظهار داشت: در جلسه اخیر کمیته ایمن سازی بازار مصوب شد که با عنایت به ناایمن بودن بیشتر سراها، تیمچه ها، پاساژها و... واقع در بازار، شهرداری منطقه به مالکین و مستأجرین سرقفلی ها در صورت درخواست تعمیرات غیراساسی حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت مجوز دهد که این مجوز مشروط به موافقت کمیسیون رفع خطر و با تأییدیه نمایندگان ارگان ها که شامل اداره میراث در مورد نما، نماینده سازمان آتش نشانی برای تأیید سامانه اعلام حریق و تمهیدات مربوطه، نماینده اداره برق برای تأییدیه ایمنی و نماینده اداره گاز برای تأییدیه ایمنی هستند؛ خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در صورت اجازه ندادن مالک برای تعمیرات غیراساسی همه ارگان ها مجازند، نسبت به صدور مجوز مربوطه اقدام نمایند اضافه کرد: بدیهی است بررسی حقوقی کسبی پلاک بعد از آخر تعمیرات امکان پذیر خواهد بود و در صورت بی توجهی ذی نفع تا ۶ ماه، شهرداری مجاز خواهد بود به صورت قانونی اقدام نماید. مصوبه دیگر این جلسه این بود که همه ادارات، دستگاه ها و... متولی در مورد مجوز اقدامات اساسی، حداکثر طی مدت ۱۰ روز پاسخ استعلام ها یا صدور مجوزهای مربوطه را که شهرداری درخواست می کند، ارائه نمایند و پاسخ ندادن به منزله بلامانع بودن اقدامات شهرداری است.

وی اضافه کرد: مسدودشدن درهای بازار در طول شب به منظور تأمین ایمنی بازار و رفع خطر از پلاک های فاقد سکنه در محدوده بازار که خطرآفرین باشند و فضای بی دفاع شهری به شمار روند، توسط شهرداری منطقه با هماهنگی میراث فرهنگی از دیگر مصوبات این جلسه بود و همینطور مصوب شده که همه دستگاه ها و سازمان های متولی در مبحث رفع خطر موظف اند استانداردها، شاخص ها و دیگر الزامات مورد نیاز ساختمان های پرخطر را به صورت کتبی به شهرداری اعلام کنند تا بعنوان ضوابط بارگذاری و با رعایت دیگر مصوبات جلسه، برای صدور مجوز در شهرداری منطقه لحاظ شود.


منبع:

1401/02/30
14:31:02
0.0 / 5
659
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد