تفاهم نامه همکاری بین وزارت کشور و بنیاد مسکن برای توسعه و عمران روستایی

تفاهم نامه همکاری بین وزارت کشور و بنیاد مسکن برای توسعه و عمران روستایی

بکسیها: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه توسعه و عمران روستایی آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد دراین زمینه اظهار داشت: زمینه های همکاری دو طرف در این تفاهم نامه شامل ایجاد زمینه تعامل مثبت و سازنده میان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه کارهای در رابطه با توسعه و عمران روستایی و بهبود کمی و کیفی و تسریع در روند تحقق کارهای در رابطه با تهیه، بازبینی و اجرای طرح های توسعه روستایی با اولویت شهرستانهای کمتر توسعه یافته می باشد.
وی، ارتقای کیفیت ساخت و سازهای روستایی و ترویج معماری بومی و اسلامی-ایرانی و ساماندهی مدیریت امور زمین در روستاها را سایر زمینه های همکاری این تفاهم نامه ذکر کرد.
جمالی نژاد، همکاری در حوزه تهیه، بازبینی و اجرای طرح هادی روستایی را از موضوعات این تفاهم نامه برشمرد و اظهار داشت: قرار شد نظرات رئیس شورای اسلامی روستا و دهیار در کمیته کارشناسی و کارگروه تصویب طرح هادی گرفتن شود و بمنظور تحقق مصوبات طرح های هادی روستایی، بنیاد مسکن بعد از تصویب طرح، مراتب را بوسیله فرمانداری به دهیاری ابلاغ و یک نسخه از گزارش و آلبوم نقشه های طرح مذکور را به طور رایگان دراختیار دهیاری قرار خواهد داد و دهیاری نیز پی گیری های لازم را بوسیله دستگاه های اجرائی و مراجع ذیربط جهت تحقق ضوابط، اجرای برنامه ها، طرح ها و پروژه های مربوط انجام خواهد داد.
وی افزود: مطابق مفاد این تفاهم نامه، مقرر شده عواید حاصل از واگذاری، الحاق و تغییر کاربری اراضی روستایی، بعد از کسر هزینه های مربوطه به ارائه خدمات فنی برای اجرای پروژه های عمرانی در همان روستا هزینه شود.
معاون عمرانی وزیر کشور همین طور اظهار نمود: بمنظور برنامه ریزی مناسب و بهره مندی از ظرفیت موجود در قوانین بودجه سنواتی درباب واگذاری قیر برای اجرای پروژه های مشارکتی دهیاری ها و بنیاد مسکن، همه ساله تا اختتام خردادماه سهم هریک از استانها از قیر رایگان در اختیار بنیاد مسکن با همکاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تعیین شده و به دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری و ادارات کل بنیاد استان ابلاغ می گردد.
جمالی نژاد افزود: روستاهای هدف برای اجرای پروژه های مشترک توسط اداره کل بنیاد مسکن استان و دفتر امور روستایی استانداری تعیین و اقدامات دهیاری، شامل آماده سازی و زیرسازی معابر، و اقدامات بنیاد مسکن شهرستان شامل تبدیل قیر به آسفالت، تامین ماشین آلات مورد نیاز حمل و اجرای آسفالت، برای اجرای طرح؛ با هماهنگی دفتر امور روستایی استانداری و اداره کل بنیاد مسکن استان برنامه ریزی می شود.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، ارتقای کیفیت ساخت و سازهای روستایی را دیگر موضوع این تفاهم نامه عنوان نمود و اظهار داشت: بر تمامی ساخت و سازهای روستایی، شامل ساختمان هایی که از وام بهره برده اند و یا نمی کنند، می بایست نظارت دقیقی بر راه اندازی بنا و رعایت مقررات ملی ساختمان از طرف ناظرین صورت گیرد.
منبع:

1401/03/01
11:20:19
0.0 / 5
618
تگهای خبر: پروژه , خدمات , دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد