مدیركل سلامت شهرداری تهران عنوان كرد

فعالیت ۲۰ هزار نفر در محلات تهران بعنوان گروه کنش گر در زمینه دخانیات

فعالیت ۲۰ هزار نفر در محلات تهران بعنوان گروه کنش گر در زمینه دخانیات

به گزارش بکسیها مدیرکل سلامت شهرداری تهران اظهار داشت: حدود 20 هزار نفر در محلات تهران بعنوان گروه کنش گر در زمینه دخانیات فعال می باشند. درشهر تهران برنامه های متنوعی برای پیش گیری از مصرف دخانیات داریم. کودکان ما در حوزه مقابله با دخانیات بی دفاع هستند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، حمید صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران در نشست خبری به مناسبت هفته ملی مبارزه با دخانیات، اظهار داشت: مسائل محیطی در گرایش به پدیده شوم دخانیات مهم هستند و ما باید دسترسی مردم به خدمات سلامت محور را تسهیل نماییم و دسترسی آنها به رفتار پرخطر را دور نماییم. مصرف سیگار امری عارضی در انسان است و این که چگونه در انسان عارض می شود، امر مهمی است.
وی ادامه داد: تمام خوراکی های مصرفی انسان، آشامیدنی و خوردنی نیست و آنچه ما درک می نماییم هم جزو منش انسان خواهد شد، ما باید به آموزش هایی که به نوجوانان می دهیم دقت نماییم. مهمست که جلوی کودکان سیگار نکشیم و شکل و ماهیت توهمی سیگار کشیدن جلوی کودکان محدود شود.
صاحب اشاره کرد: ۳۵۳ محله بعنوان خانه سلامت در شهر تهران داریم و همه خانه های سلامت در موضوع مبارزه با دخانیات فعال می باشند و با اهمیت ترین کار کانون مردمی است که مردم توانمند شوند و از خودشان مراقبت کنند. حدود ۲۰ هزار نفر در محلات بعنوان گروه کنش گر در زمینه دخانیات فعال می باشند. درشهر تهران برنامه های متنوعی برای پیش گیری از مصرف دخانیات داریم. کودکان ما در حوزه مقابله با دخانیات بی دفاع هستند.

وی در خاتمه اشاره کرد: در مساجد برنامه سه شنبه سلامت برگزار می گردد و کافه بدون دخانیات افتتاح می شود. در عین حال جشنواره گوناگون "نه" به دخانیات هم داریم.
منبع:

1401/03/08
23:03:47
0.0 / 5
536
تگهای خبر: آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد