قسمتی از اختیارات بخشنامه مالی سازمان املاک به شهرداران مناطق تفویض شد

قسمتی از اختیارات بخشنامه مالی سازمان املاک به شهرداران مناطق تفویض شد

بکسیها: مدیر عامل سازمان املاک شهرداری تهران در جلسه تبیین، آموزش، ایجاد شفافیت و وحدت رویه در اجرای یکپارچه دستورالعمل اختیارات و مسئولیت های شهرداران مناطق در زمینه املاک و مستغلات از تفویض بخشی اختیارات بخشنامه مالی سازمان به شهرداران مناطق برمبنای موافقت شهردار تهران آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، جلسه تبیین، آموزش، ایجاد شفافیت و وحدت رویه در اجرای یکپارچه دستورالعمل اختیارات و مسئولیت های شهرداران مناطق در زمینه املاک و مستغلات که با حضور ابوالفضل فلاح معاون مالی و اقتصاد شهری شهردار تهران، معاونین مالی و اقتصادشهری، مدیران املاک، حقوقی، حراست و بازرسی مناطق ۲۲گانه شهر تهران در سالن ایران زمین انجام شد.

محمد حسن زاده مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات در ابتدای جلسه ضمن خیر مقدم به میهمانان از اقدامات سازمان جهت ایجاد وحدت رویه و تسریع در کار شهروندان گفت.

وی ادامه داد: با ایجاد سامانه برخط تعیین کارشناسان رسمی دادگستری و احکام صادره توسط شهرداران مناطق از امروز ۲ هیات ارزیابی بعلاوه ۲۲ هیات ارزیابی در سطح مناطق داریم که بصورت بر خط کارشناسان رسمی دادگستری را جهت پروژه ها تعیین می نماید.

مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات به تسهیل و شفافیت و امکان نظارت، در بخشنامه جدید اشاره نمود و اظهار داشت: در گام دیگر با تفویض قسمتی از اختیارات بخشنامه مالی سازمان املاک و مستغلات به شهرداران مناطق ؛ فروش املاک بوسیله مزایده و تهاتر، تملک املاک واقع در طرح، توسعه اجاره داری، هیئت ارزیابی و کمیته تعیین کارشناس و ساماندهی و تعیین تکلیف روش پرداخت در واگذاری ها ( مزایده، تهاتر و متروکه ) تا سقف مبلغ اختیار به شهرداران مناطق تفویض و سازمان املاک و مستغلات با سامانه های موجود بصورت بر خط نظارت خواهد داشت.
اختیارات تفویض شده به مناطق به شرح زیر می باشد:
فروش ملک بوسیله تهاتر، فروش ملک بوسیله مزایده، اختیارات فروش متروکه.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان املاک و مستغلات، حسن زاده اضافه کرد: اختیارات تملک املاک واقع در طرح در قالب نقد و غیر نقد، اختیارات اجاره املاک و مستغلات، استعلام حریم اماکن نظامی، انتظامی و امنیتی نیز از سایر اختیارات تفویض شده به شهرداران مناطق است.
منبع:

1401/03/09
21:35:13
0.0 / 5
587
تگهای خبر: آموزش , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد