پایش کیفی آب های سطحی بهارستان

پایش کیفی آب های سطحی بهارستان

بکسیها: اداره کل محیط زیست استان تهران از پایش وضعیت کیفی آب های سطحی شهرستان بهارستان و صدور مجوز محیط زیستی مجموعه بزرگ غذایی در ملارد آگاهی داد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا محمدعلی جودکی - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان - اظهار داشت: نمونه برداری میکروبی و شیمیایی آب های سطحی شهرستان، از طرف کارشناسان این اداره انجام شده و نتایج در دست بررسی می باشد.

وی در تشریح این خبر با اشاره به نبود سیستم تصفیه فاضلاب شهری در شهرستان بهارستان و تداخل روان آب ها و فاضلاب شهری و روستایی در بعضی از مسیرها با این رودخانه ها، بررسی وضعیت کیفی و سلامت آنها را ضروری خواند و اظهار داشت: در این راستا، کارشناسان این اداره مبادرت به نمونه برداری و سنجش پارامترهای میکروبی و شیمیایی آب های سطحی شهرستان بصورت دوره ای کرده اند که در نمونه برداری اخیر، مسیرهای رودخانه شادچای و سیاب و انتهای امامزاده باقر(ع) مورد بررسی قرار گرفتند.

جودکی همین طور اظهارکرد: نمونه های مذکور که شامل شش مورد میکروبی و شیمیایی است، برای سنجش و بررسی انطباق با استانداردهای ملاک عمل، به آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل شدند.

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان بهارستان اشاره کرد: در صورت تسریع در روند راه اندازی و بهره برداری از شبکه فاضلاب شهرستان و سیستم تصفیه فاضلاب و همکاری ساکنان شهرستان در اتصال به این سیستم، مسلما شاهد بهبود این وضعیت و رفع مشکلات زیست محیطی موجود خواهیم بود.

مجوز محیط زیستی مجموعه بزرگ غذایی در ملارد صادر شد

مهناز مدیریان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد - اظهار داشت: بعد از پیگیری های به عمل آمده و بررسی در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک، مجوز محیط زیستی یکی از بزرگ ترین مجموعه های صنایع غذایی شهرستان ملارد مستقر در ناحیه صنعتی دهک، مشروط به رعایت کلیه ضوابط زیست محیطی صادر شد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با پیگیری هایی که توسط این اداره صورت گرفته است، باتوجه به لزوم رعایت ملاحظات زیست محیطی توسط کلیه واحدهای تولیدی، صنعتی وخدماتی، اقدامات موثری توسط از طرف این واحدها درباب راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، مدیریان در پایان ضمن اشاره به حمایت صندوق ملی محیط زیست از واحدهای صنعتی مجاز درراستای کنترل آلودگی اظهار داشت: حفظ محیط زیست و دستیابی به توسعه پایدار با رعایت کامل ضوابط زیست محیطی بعنوان یک اصل در دستور کار اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد است و تمام توان خودرا بمنظور همکاری و همراهی لازم با صنایع مختلف با رعایت کامل قوانین و مقررات به کارخواهد گرفت.

منبع:

1401/03/11
13:53:30
0.0 / 5
545
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد