معاون عمرانی وزیر كشور عنوان كرد

توزیع متوازن جمعیت در کشور در گروی توزیع عادلانه خدمات

توزیع متوازن جمعیت در کشور در گروی توزیع عادلانه خدمات

به گزارش بکسیها معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ضمن اشاره به سندرم کلان شهری اظهار داشت: به علت توزیع ناعادلانه خدمات و امکانات متاسفانه ما در کشور توزیع نامتوازن جمعیت را داریم.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، جمالی نژاد در نشست اجلاس سراسری مدیران صندوق بیمه روستاییان و عشایر اظهار داشت: مشکلاتی که حالا می بینیم مانند ترافیک، آلودگی هوا و آشفتگی و بی برنامگی در کلان شهرها و شهرهای بزرگ ما و در برنامه ریزی شهرها، همه و همه از مسیر توسعه روستاها عبور می کند.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اضافه کرد: یکی از اشکالات ما که در حوزه مدیریت شهری به آن اشاره می نماییم و یکی از مصادیقی که به توسعه پایدار و پیشرفت واقعی در کشور هنوز دست پیدا نکردیم، بیماری سندرم کلان شهری است. به علت توزیع ناعادلانه خدمات و امکانات متاسفانه ما در کشور توزیع نامتوازن جمعیت را داریم.
جمالی نژاد ضمن اشاره به این که یکی از بحثهایی که به آن اشاره می شود افزایش جمعیت است، اظهار داشت: حتما باید افزایش جمعیت داشته باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: اگر افزایش جمعیت را داشته باشیم اما همه این جمعیت در تهران و مراکز استانها و کلانشهرها مستقر باشند و روستاها و شهرهای کوچک خالی از سکنه شوند، این جمعیت نمی تواند پیشرفت واقعی را رقم بزند.
جمالی نژاد اضافه کرد: بنابراین توزیع عادلانه خدمات و امکانات می تواند توزیع متوازن جمعیت را رقم بزند و مانایی روستاییان و عشایر در مناطقی که مستقر هستند می تواند خود پیشرفت واقعی را حاصل کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تمام سیاستهای وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریها در همین راستا قرار دارد که بتوانیم امکانات و خدمات و حتی موضوع هایی مانند اشتغال را به دل روستاها و شهرهای کوچک ببریم تا اگر افزایش جمعیت هم داریم این افزایش جمعیت به صورت متوازن در تمام کشور رخ دهد.
منبع:

1401/03/12
10:48:47
0.0 / 5
599
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد