طرح چهارشنبه های فرهنگی به قبله تهران رسید

طرح چهارشنبه های فرهنگی به قبله تهران رسید

بکسیها: سخنگو و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سلسله بازدیدهای منطقه ای که در قالب طرح های (چهارشنبه های فرهنگی) برگزار می گردد در قبله تهران و در منطقه 20 پایتخت حضور یافت.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران به همراه سید محمد ناظم رضوی شهردار منطقه ۲۰ تهران در ابتدا این بازدید در مجموعه فرهنگی ایوان ری حضور پیدا کرد و در جریان آخرین وضعیت این مجموعه قرار گرفت؛ تسریع در شروع فعالیت این مجموعه فرهنگی همچون نکاتی بود که نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر آن تاکید داشت.

همینطور بازدید از آرامگاه بی بی شهر بانو؛ کارخانه سیمان ری و حسینیه کاظمی ها همچون بازدیدهایی بود که در چارچوب چهارشنبه های فرهنگی صورت گرفت.

باید از تجربیات فرهنگی در شهر استفاده کرد
ایجاد پیاده راه هایی مانند گذر ۳۰ تیر در پایتخت تجربه موفقی در موضوعات فرهنگی در شهر تهران نبود

در دیدار صمیمی با معاونین و کارکنان شهرداری منطقه ۲۰ شهرداری تهران نیز مشکلات پرسنل و معضلات فرهنگی منطقه از دید مدیریت شهری مورد بررسی قرار گرفت.
علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در این دیدار با تکیه بر این که باید از تجربه های فرهنگی اجرا شده در پایتخت استفاده کرد، افزود: ایجاد پیاده راه هایی مانند گذر ۳۰ تیر در پایتخت تجربه موفقی در موضوعات فرهنگی در شهر تهران نبوده است و باید اقدامات کارشناسی بیشتری در این حوزه صورت بگیرد.
بسیج یک امکان نهفته است

نادعلی همینطور در جلسه ستاد بسیج شهرداری منطقه ۲۰ تهران اظهار داشت: اعضای شورا در این دوره مدیریت شهری نسبت به بسیج وظیفه بیشتری حس می کنند و ما نیز در کمیته دینی و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر وظیفه بیشتری در اینباره داریم.

وی ادامه داد: پیش از این توفیق حضور در بسیج شهرداری را داشتم و واقفم که بسیج یک امکان نهفته است که در دوره ای سطح فعالیتش بالاتر می رود و اساسا امروز دوره ای است که زمینه برای فعالیت بسیج مهیاتر است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه در این دوره شهرداری مدیران روحیه بسیجی دارند و معاونان فرهنگی اجتماعی شهرداری بسیجی هستند. ازاین رو این مورد باید آورده بیشتری برای بسیج داشته باشد.

وی تصریح کرد: بسیج به مردم خدمت می کند و آنان را پای حرف انقلاب می آورد؛ از طرفی بسیج ابزاری مهم برای تبیین گام دوم انقلاب است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در شهرداری باید امکانی برای بسیج ایجاد نماییم که فعالیت اجتماعی مثبت انقلابی داشته باشد.


دیدار با نخبگان منطقه ۲۰
بر طبق این گزارش علیرضا نادعلی همینطور در نشست صمیمانه با نخبگان و فعالان فرهنگی منطقه ۲۰ شهرداری تهران توضیح داد: شورای اسلامی شهر ۶ کمیسیون دارد که یکی از مهم ترین آنها کمیسیون فرهنگی و اجتماعی است ازاین رو موضوع چهارشنبه های فرهنگی در مناطق مختلف افتتاح شد.

وی ضمن اشاره به اهمیت موضوعات فرهنگی و اجتماعی و ذکر مثالی در مورد معتادان متجاهر اظهار داشت: اگر کار فرهنگی از قبیل ورزش و مبانی دینی برای فردی انجام نشود آخر تبدیل به لطمه اجتماعی می شود.

به قول نادعلی، مبنای تفکر اسلامی این است که کار با مشارکت مردم انجام می شود و باید مشارکت مردمی در حوزه فرهنگ و اجتماع جذب شود.
ازاین رو گزارش، سیدمحمد ناظم رضوی شهردار منطقه ۲۰ نیز در این جلسه اظهار داشت: چهارشنبه های فرهنگی فرصتی برای صحبت و هم اندیشی با نخبگان و اعضای فرهنگی است و خوشبختانه سهولت ارتباط و انتقال صحبت ها در این دوره از مدیریت شهری رقم خورده و مباحث به شورای شهر تهران منتقل می شود.

همینطور برخی فعالان فرهنگی شهرری نیز مباحث خویش را در این نشست مطرح نمودند که از مهم ترین مطالبات فعالان فرهنگی ویژه شدن شهرداری منطقه ۲۰ به مانند فرمانداری ویژه ری، ساماندهی معتادان متجاهر، ارزیابی و توجه به مدیریت محله ها، ایجاد فضایی برای کشف و رشد استعدادهای هنری، توجه بیشتر به مساجد و کانون های فرهنگی و دینی بود.

دیدار با خانواده شهید مدافع حرم

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه چهارشنبه فرهنگی به همراه شهردار منطقه ۲۰ و تعدادی از مدیران شهری به دیدار خانواده شهید مدافع حرم حسین ابراهیمی نیز رفت و در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم از خانواده این شهید والامقام تقدیر به عمل آمد.
دیدار با ساکنان قبله تهران

بنابر اعلام دفتر این عضو شورای شهر تهران، علیرضا نادعلی سخنگو و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در انتها بازدید خود در چارچوب طرح چهارشنبه های فرهنگی در مسجد حضرت ولی عصر (عج) شهر ری با شهروندان منطقه ۲۰ شهرداری تهران ملاقات و گفتگو کرد؛ در این دیدار معضلات فرهنگی و اجتماعی از قبیل لطمه های اجتماعی موجود در منطقه و همینطور سرانه فضای ورزشی و... از جانب شهروندان عنوان شد و مقرر شد رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران پیگیر تمامیدموضوعات و درخواست های ساکنان قبله تهران باشد.

منبع:

1401/04/03
10:12:32
0.0 / 5
584
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد