اتباع فاقد مدارک هویتی باید به کشور خود بازگردند

اتباع فاقد مدارک هویتی باید به کشور خود بازگردند

به گزارش بکسیها وزیر کشور ضمن اشاره به طرح شناسایی شهروندان بیگانه فاقد مدرک هویتی در کشور، اظهار داشت: تا کنون دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن از اتباع مراجعه نموده و کارت لازم را دریافت کرده اند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در جلسه کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی با حضور در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به طرح شناسایی شهروندان بیگانه در کشور، اظهار نمود: بعضی از این افراد هنوز به این طرح (شناسایی شهروندان بیگانه فاقد مدرک هویتی) رجوع نکرده اند و افرادی که رجوع نکردند از دید ما حضورشان از این پس غیرقانونی به حساب می آید.

اتباع فاقد مدارک هویتی باید به کشور خود بازگردند
وی با اشاره به اینکه با اتباعی که برای ثبت نام در این طرح (شناسایی شهروندان بیگانه فاقد مدرک هویتی) ثبت نام نکرده اند برخورد خواهد شد، در عین حال افزود: البته ما با همسایگان خود رابطه خوبی داریم اما باید همه اینها سامان یافته و (حضورشان) با حساب و کتاب باشد و بنابراین آنهایی که مشارکت کردند و آمدند از دید ما حضورشان شناسایی شده است و از خدمات بانکی و بیمه و ارتباطات در چارچوبی که مشخص می شود برخوردار خواهند شد.
به قول وحیدی، اتباعی که در این طرح ثبت نام کرده اند، می توانند در زمان بندی هایی که مشخص خواهد شد فعالیت هایشان را مطابق با چارچوب قانونی انجام داده و حضورشان مجاز است، اما حضور اتباعی که ثبت نام نکرده اند، غیر قانونی بوده و این غیر قانونی بودن به آن معناست که باید به وطن خود بازگردند.
کمبود فضای آموزشی برای اتباعی که در کشور می مانند
وزارت کار می تواند سقفی بعنوان ویزای اشتغال اتباع مشخص نماید
وی ضمن اشاره به مبحث کمبود فضای آموزشی برای اتباعی که در کشور می مانند، توضیح داد: در این خصوص باید تدبیر کرد که چطور به رفع این مشکل کمک نماییم. دوستان ما در وزارت کار می توانند سقفی بعنوان ویزای اشتغال و یا ویزای کار برای این موارد مشخص کنند و بعد مرحله به مرحله ساماندهی این افراد دنبال خواهد شد.

هزینه سفر اتباع افغانستانی به ایران با دلار محاسبه می شود؟
وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا هزینه سفر اتباع افغانستانی به ایران با دلار محاسبه می شود، اظهار نمود: افغانستانی هایی که به ایران می آیند باید هزینه ویزا را مطابق قانون عادی کشور بپردازند. برای دوستانی که از افغانستان به ایران می آیند طبق چارچوب وزارت خارجه و با عنایت به این که نوع رجوع آنها چیست ویزای مختلفی پیشبینی شده است و اصل هزینه از آنها گرفته می شود.
او همینطور درباره این که گاها دیده شده هزینه های بین شهری هم از این اتباع به دلار دریافت می شود، خاطرنشان کرد: این امر قابل رسیدگی است و رسیدگی به این را دنبال خواهیم کرد.

جاماندگان طرح شناسایی چه کنند؟
وحیدی در بخش دیگر سخنان خود درباره اتباع جا مانده از ثبت نام در طرح مذکور که اطلاعی از این طرح نداشتند، تصریح کرد: اگر برایمان مشخص شود که این اتباع آگاه نبودند و ازاین رو در طرح ثبت نام نکرده اند، تسهیلات ویژه ای را برایشان در نظر خواهیم گرفت.
وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص برخورد تند در دفاتر کفالت با اتباع، تصریح کرد: اگر مورد و گزارشی در این خصوص به ما برسد، با آن برخورد خواهیم کرد. برخورد در دفاتر کفالت با اتباع باید با کمال کرامت صورت گیرد.

منبع:

1401/04/12
17:01:44
0.0 / 5
575
تگهای خبر: آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد