برج ایفل به شدت نیاز به تعمیر دارد

برج ایفل به شدت نیاز به تعمیر دارد

کارشناسان در فرانسه هشدار دادند که برج ایفلِ پاریس به عنوان نمادی شهری و یک بنای تاریخی، حالا در وضعیت بدی قرار دارد و سازه آن زنگ زده است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، طبق تعدادی از گزارش های محرمانه که به دست مجله فرانسوی "ماریان" رسیده است، در حالی که برج ایفل اکنون در وضعیت نامطلوبی است چونکه به شدت زنگ زده و به تعمیرات اساسی نیاز دارد، با اینحال تا پیش از المپیک ۲۰۲۴ پاریس، این برج مشهور با تخصیص بودجه ای ۶۰ میلیون یورویی، فقط رنگ خواهد شد.
این برج معروف ۳۲۴ متری پاریس که گوستاو ایفل در اواخر قرن نوزدهم آنرا ساخت، یکی از پربازدیدترین مکان های گردشگری در جهان است که هر سال پذیرای حدود شش میلیون بازدیدکننده است.

بنابر گزارش شبکه خبری سی ان ان، بتازگی گزارش های محرمانه کارشناسان حاکی از آنست که این بنای نمادین در وضعیت بدی قرار دارد و به شدت زنگ زده است.
یکی از مدیران برج ایفل که نخواست نامش فاش شود، اظهار داشت: اگر گوستاو ایفل برج را می دید، سکته می کرد.
با اینحال شرکتی که مسئولیت نظارت و مراقبت از برج ایفل را بر عهده دارد، دراین زمینه اظهار نظر نکرده است.
این برج با هزینه ۶۰ میلیون یورو برای بازی های المپیک ۲۰۲۴ آماده و رنگ آمیزی می شود و در حقیقت بیستمین بار است که آنرا رنگ می کنند. این عملیات بزرگ بازسازی در سال ۲۰۱۹ شروع شد و قرار بود تا پیش از سال ۲۰۲۲ تکمیل شود.
در حقیقت بنا بود حدود ۳۰ درصد از برج بازسازی اساسی شود و دو لایه جدید روی آن بگذارند اما تاخیر در کار به سبب همه گیری کووید و وجود سرب در رنگ قدیمی، سبب شد تنها پنج درصد این طرح محقق شود.

برج ایفل از ۱۸ هزار قطعه فلزی تولید شده که با دو و نیم میلیون پرچ به هم متصل شده اند و نوسازی آن، پروژه ای زمان بر است.
دلیل دیگر اساسی بازسازی نشدن ایفل این است که مسئولان آن، به تعطیلی طولانی مدت و صرف نظر از درآمد کلان این برج، تمایلی ندارند.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، برج ایفل زمانی که برای نخستین بار برای نمایشگاه جهانی سال ۱۸۸۹ ساخته شد، قرمز رنگ بود اما در سال ۱۹۰۷، همانطور که سازنده آن دوست داشت با لایه ای از رنگ قهوه ای مایل زرد پوشیده شد.1401/04/15
14:31:12
0.0 / 5
529
تگهای خبر: بازی , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد