یك عضو شورای شهر تهران:

دانش امروز، پیشگیری و مدیریت حوادث را ممکن کرده است

دانش امروز، پیشگیری و مدیریت حوادث را ممکن کرده است

بکسیها: عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: حوادث طبیعی باآنکه قابل پیشبینی نیستند؛اما در اغلب موارد، جلوگیری از آثار مخرب حوادث با دانش امروزی قابل دستیابی است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، نرجس سلیمانی در هشتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران ضمن تسلیت به خانواده های قربانیان سیل اخیر طی تذکری اظهار داشت: در جامعه مورد نظر اسلام، هم نفس محترم و هم نفَس واجد اعتبار است. بنابراین انسان ها در جامعه اسلامی موظف می باشند که در جهت حفظ جان خود و دیگران کوتاهی و غفلت نکنند.
وی با ذکر این که حوادث طبیعی باآنکه قابل پیشبینی نیستند، اظهار داشت: اما در اغلب موارد، جلوگیری از آثار مخرب حوادث با دانش امروزی قابل دستیابی است.
نایب رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا با ذکر مثال هایی خاطرنشان کرد: استفاده هوشمند از تلفن همراه برای ارسال پیامک درمورد نزدیکی به نقاط حادثه خیز می تواند راهکار عملی و ارزانقیمت اما موثری برای حفظ جان و مال مردم باشد. همینطور پیشگیری در مورد نقاط حادثه خیز و پاکسازی مسیل ها درس دیگریست که هیچگاه نباید از ستون اولویت ها بیرون برود.
سلیمانی اضافه کرد: نکته دیگر این که درست است که تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی، شرایط آب و هوا را به شکل قابل توجهی تغییر داده است، اما در بخش جبران خسارت، عدم ترویج ساختارهای بیمه ای و عدم آشنایی مردم با این امر قابل ملاحظه است.1401/05/09
13:15:01
0.0 / 5
540
تگهای خبر: تلفن , تلفن همراه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد