مدیرعامل اتحادیه تاكیسرانی های شهری كشور تاكید كرد:

آغاز نام نویسی رانندگان سرویس مدارس از شنبه

آغاز نام نویسی رانندگان سرویس مدارس از شنبه

به گزارش بکسیها، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور از آغاز نام نویسی رانندگان و شرکتهای حوزه سرویس مدارس از روز شنبه در سامانه سپند اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی در سی و نهمین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه سازمان های تاکسیرانی شهرهای کشور و دومین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه سازمان های حمل و نقل بار شهرداری های کشور، اظهار داشت: امیدوارم امروز هم اندیشی ها با دستگاههای مختلف منجر به ارتقای حوزه مدیریت تاکسیرانی ها بشود.
وی خطاب به معاون شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اظهار داشت: در حوزه نوسازی تاکسی ها، گرفتاری هایی پیش آمده که نیازمند کمک در این حوزه می باشد. روزی برای نوسازی به رانندگان تسهیلات پرداخت می کردیم و قیمت های خودرو هم مناسب بود. بر همین مبنا آمار و ارقام نوسازی در این عرصه هم نشان دهنده همین هموار بودن مسیر است، اما امسال خودرو های اختصاصی نوسازی ناوگان تاکسیرانی تولیدشان متوقف گردید و خودرو سورن هم هنوز نیامده است. علیرغم درخواست ها برای نوسازی تاکسی ها ما گرفتار این مشکلات هستیم. بنابراین باید در این عرصه کمک های لازم صورت بگیرد. بر همین مبنا پیشنهاد تشکیل صندوق نوسازی را دادیم که امیدواریم امروز در مجمع مصوب شود تا تأمین منابع مالی برای نوسازی تسهیل شود.
ضامنی افزود: امیدواریم مدلی برای نوسازی ون ها همانند آنچه که برای اتوبوس ها اجرا شد اجرایی نماییم. هم اکنون هم نزدیک به زمان آغاز کار مدارس هستیم. بنابراین سامانه سپند که به علت کرونا فعالیتش با دو سال تاخیر مواجه بود سال جاری بار دیگر فعالیت خویش را آغاز می کند و کلیه فرایند سرویس مدارس در این سامانه ثبت و ضبط می شود و استعلام رانندگان هم از راه این سامانه صورت می گیرد. سعی شده بیشتر کارها برای سرویس مدارس در حوزه شهرداری ها صورت گیرد و در نهایت فهرست شرکت ها و رانندگان در اختیار مدارس قرار بگیرد.
وی افزود: در این سرویس ها اپلیکیشنی برای نظارت والدین پیشبینی شده تا آمد و شد فرزندان خویش را رصد و در مرحله بعد به رانندگان امتیاز دهی داشته باشند. ضمنا برچسبی هم از راه QRcode با اتصال به سامانه مرکزی ضریب امنیت را در این سامانه بالا می برد.
مدیرعامل اتحادیه سازمان های تاکسیرانی شهری کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به ورود تاکسی های اینترنتی به حوزه حمل و نقل اشاره نمود و اضافه کرد: در ابتدای ورود این تاکسی ها صدمه هایی به آژانس ها وارد شد اما در نهایت در چارچوب دستورالعملی فعالیت آنها ساماندهی شد. سعی کردیم در قالب مورد تایید دیوان بهای خدمات را در چارچوبی حقوقی ساماندهی نماییم. بدون شک باید زیست مسالمت آمیز با تکنولوژی را بپذیریم. در این عرصه هم سوخت تاکسی های اینترنتی بر مبنای کارکرد آنها به صورت ماهانه محاسبه و برای آنها واریز شده است.
ضامنی با تکیه بر ضرورت آموزش در حوزه حمل و نقل عمومی اظهار داشت: آموزش به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و چندین نوبت آموزش هم برگزار گردید. همینطور سامانه آموزش رانندگان هم فعال شده تا آگاهی رانندگان و به تبع آن خدمات مناسب تر محقق شود.
وی به مبحث بیمه رانندگان و تعامل با سازمان تأمین اجتماعی هم اشاره نمود و اضافه کرد: از سال ۹۲ فهرست تأمین اجتماعی برای بیمه رانندگان به روز رسانی نشده بود و افرادی که در این عرصه فعال نبودند تحت عنوان راننده از این بیمه استفاده می کردند. بنابراین با صحبت هایی که با ریاست سازمان تأمین اجتماعی شد مقرر شد بعد از شناسایی افرادی که بعنوان راننده در این عرصه فعال نیستند زمینه جایگزینی آنها با رانندگان فراهم گردد.
مدیرعامل اتحادیه سازمان های تاکسیرانی شهری کشور در بخش دیگری از صحبت های خود، اظهار داشت: به واسطه این که رانندگان ما در فرایند نوسازی گردش پول در حسابشان وجود دارد دهک آنها بالاتر محاسبه شده که در این خصوص مکاتباتی انجام دادیم تا دهک بندی ها بر طبق این مبحث محاسبه نشود.
وی به مبحث انعقاد تفاهمنامه با اپراتورهای کشور اشاره نمود و اضافه کرد: بطور قطع اگر بتوانیم با استفاده از زیرساخت های اپراتورها سیستم هایی را بعنوان بیسیم راه اندازی نماییم نسبت به راه اندازی این سیستم با دکل در کشور هزینه بسیار کمتری دارد. بنابراین با یکی از اپراتورهای کشور امروز تفاهمنامه ای منعقد کردیم که بتوانیم از این ظرفیت استفاده نماییم. در حوزه حمل و نقل بار شهری هم چندین اتفاق مهم را شاهد بودیم، همچون شبکه سامانه ای که فعال شد و مبحث حمل و نقل بار در آن پیگیری خواهد شد.
ضامنی ضمن اشاره به آغاز نام نویسی رانندگان و شرکتهای حوزه سرویس مدارس از روز شنبه در سامانه سپند، اظهار داشت: بعد از ثبت نام ها تا ۱۵ شهریور ماه فهرست رانندگان و شرکت ها در اختیار مدارس قرار می گیرد تا حوزه سرویس مدارس بعد از دو سال وقفه به علت انتشار کرونا بار دیگر کار خویش را آغاز کنند.1401/05/27
13:20:30
0.0 / 5
624
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد