رئیس سازمان ثبت احوال كشور اعلام كرد

درخواست کارت ملی و تغییرنام الکترونیک شد

درخواست کارت ملی و تغییرنام الکترونیک شد

به گزارش بکسیها، رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به رونمایی و بهره برداری از درگاه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت احوال در هفته دولت اظهار داشت: در این درگاه خدمات الکترونیکی نظیر تغییر نام، درخواست کارت ملی، درخواست گواهی تجرد و تغییر نشانی ارائه خواهد شد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، هاشم کارگر معاون وزیر کشور با اشاره به رونمایی و بهره برداری از درگاه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت احوال در هفته دولت اظهار داشت: نخستین نسخه بصورت موبایلی است که در دسترس همه مردم قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: علاوه بر اطلاعات فردی هر شخص که در این درگاه قابل مشاهده می باشد، خدمات الکترونیکی نظیر تغییر نام، درخواست کارت ملی، درخواست گواهی تجرد و تغییر نشانی نیز در این درگاه به افراد ارائه خواهد شد و البته خدمات الکترونیکی ما در نسخه های بعدی توسعه پیدا خواهدنمود.
رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به این که تعدادی از خدمات ما برون سپاری شده اظهار داشت: ما برای تسهیل دسترسی مردم به این نوع خدمات، صدور شناسنامه های المثنی را طی یک سال قبل به دفاتر پیشخوان دولت واگذار کردیم.
این مقام مسئول درمورد صدور ۱۰ میلیون کارت ملی مردم که به تأخیر افتاده بود این طور توضیح داد: صدور کارت ملی را از اواخر دی ماه سال قبل سرعت بخشیدیم و تا به الان ۵ میلیون کارت ملی را صادر و برای مردم ارسال کردیم و حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار کارت دیگر هم باقی مانده که طی دو سه ماه اخیر صادر و تحویل مردم خواهد شد.
کارگر درمورد چگونگی درخواست کارت ملی برای افرادی که کارت ملی خودرا گم کردند اظهار داشت: این افراد باید بوسیله ادارات ثبت و یا دفاتر پیشخوان دولت درخواست مفقودی کارت ملی دهند و البته در درگاه خدمات الکترونیکی هم می توانند در بخش مفقودی کارت، درخواست خودرا ثبت کنند.
وی در خاتمه سخنن خود در یک برنامه رادیویی، این را هم اظهار داشت: برای افرادی که فاقد شناسنامه هستند یک کارت و یک کد شناسایی صادر خواهد شد تا وضعیت تابعیت آنها مشخص شود.
منبع:

1401/06/05
09:10:54
0.0 / 5
435
تگهای خبر: خدمات , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد