مکاتبه وزارت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری با مجلس بر سر یک طرح

مکاتبه وزارت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری با مجلس بر سر یک طرح

بکسیها: معاون گردشگری کشور درباره ی طرح مانع زدایی از توسعه صنعت برق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بمحض اطلاع از این طرح، مکاتبات و رایزنی های خودرا آغاز نموده است.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، علی اصغر شالبافیان امروز دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ اظهار داشت: صنعت گردشگری در سالهای اخیر از بحران های گوناگون اثرگذار بر این صنعت، لطمه های زیادی را متحمل شده است و خصوصاً در دوران شیوع کرونا و استمرار شرایط پاندمی، تاب آوری این صنعت و کسب و کارهای فعال در آن به شدت کم شده است.
معاون گردشگری کشور اضافه کرد: باتوجه به اینکه صنعت گردشگری به عنوان یک بخش اقتصادی پیشران، دارای اثرات مستقیم و غیرمستقیم بر اجزای مختلف زنجیره تامین خود است، پشتیبانی از فعالان این حوزه دارای اهمیت بسیاری است.
شالبافیان افزود: در این جهت تعرفه های انرژی تاسیسات گردشگری یکی از مولفه های مهم مشوق های بخش گردشگری هستند که افزایش آنها علاوه بر افزایش بهای تمام شده خدمات گردشگری، سبب کاهش مشوق های سرمایه گذاری شده و انگیزه های سرمایه گذاران را برای ایجاد تاسیسات گردشگری در کشور کم می کند.
او اظهار داشت: این درحالی است که در طرح مجلس شورای اسلامی با عنوان «مانع زدایی از توسعه صنعت برق» رویکرد حمایتی نداشته و تصویب نهایی و ابلاغ آن سبب افزایش شایان توجه تعرفه های این بخش شده و پایداری اقتصادی فعالان آنرا به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، از طرفی این مساله با رویکرد حمایتی ماده ۸ قانون توسعه که به عنوان قانون خاص صنعت گردشگری برای پشتیبانی از توسعه سرمایه گذاری در بخش گردشگری تعرفه های برق این بخش را مطابق تعرفه بخش صنعتی درنظر گرفته است، تطابق نداشته و حتی با رویکرد حمایتی مجلس و نمایندگان محترم نیز مغایرت دارد، بطوریکه اثرات مخرب آن بر این بخش لطمه دیده روشن نشده است.
معاون گردشگری کشور در ادامه اضافه کرد: باتوجه به اهمیت موضوع و در امتداد ادامه پشتیبانی از سرمایه گذاری و اشتغال پایدار این بخش و جلوگیری از تبعات و التهابات ناشی از اجرای طرح مذکور، امیدواریم پیشنهاد این وزارتخانه در خصوص بازبینی تعدادی از موارد این طرح مدنظر قرار گیرد.


منبع:

1401/06/15
09:11:50
0.0 / 5
432
تگهای خبر: خدمات , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد