رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران مطرح كرد

لزوم محله محور شدن کنترل و کاهش صدمه های اجتماعی

لزوم محله محور شدن کنترل و کاهش صدمه های اجتماعی

به گزارش بکسیها، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خواهان توجه به کارکرد و نقش خانواده در کاهش صدمه های اجتماعی شد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، نرگس معدنی پور - رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در پنجاه و پنجمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران که به منظور بررسی عملکرد برنامه ای و بودجه ای سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری با حضور اعضای کمیسیون و مدیران این سازمان برگزار شد؛ جلب مشارکت های مردمی را مهم ترین عامل موثر در رویارویی با صدمه های اجتماعی دانست و بیان داشت: مشارکت های مردمی یک ظرفیت عظیم در مباحث اجتماعی است که می تواند در خیلی از مأموریت های فرهنگی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه از سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران توقع می رود تا بسترسازی لازم به منظور جلب مشارکت های مردمی را بیشتر از پیش فراهم آورد، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهمی که می تواند تأثیر بسزایی در کاهش صدمه های اجتماعی در سطح شهر تهران داشته باشد، محله محور شدن کنترل و کاهش صدمه اجتماعی است. از طرفی خانواده محوری کلیدواژه دیگری است که با تاکید بر آن میتوان خیلی از معضلات را از بین برد.
معدنی پور با تکیه بر این که خانواده در مبحث صدمه های اجتماعی کارکرد موثری دارد، اظهار داشت: اگر در خانواده بحث پیشگیری، کنترل و کاهش صدمه اجتماعی مورد توجه قرار گیرد، حتما ثمرات آن هم در جامعه به صورت مشهود دیده خواهد شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: به روز بودن یکی از مهم ترین خصوصیت های حوزه فرهنگی و اجتماعی است و ما باید همیشه آماده مواجهه با موضوعات جدید در بستر جامعه باشیم. بر همین مبنا با عنایت به اهمیت حوزه فرهنگی و اجتماعی طی سالیان گذشته، شهرداری این حوزه را بعنوان یکی از نگاههای اصلی خود مد نظر قرار داده، اما متاسفانه باوجود فعالیت در این بخش اما هنوز نتوانسته از یک سازمان صرفاً خدماتی تبدیل به یک نهاد اجتماعی شود.
وی تصریح کرد: صدمه اجتماعی زمانی وارد فضاهای عمومی شهر می شود که خانواده ها در آن فضاها حضور نیابند. فضاهای دارای صدمه اجتماعی در سطح شهر می بایست شناسایی و واحدهای معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با یک همگرایی و تقسیم کار مبادرت به رفع معضلات در این اماکن کنند. برگزاری رویدادهای فرهنگی خانواده محور یکی از این اقدامات خواهد بود. یقینا با این رویکرد خیلی از صدمه های اجتماعی در این فضاها از بین خواهد رفت.
براساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، معدنی پور افزود: کار کردن در حوزه اجتماعی دشوار می باشد و کسانی که در این حوزه مشغول به خدمت هستند با مشقات زیادی رو به رو هستند و تنها عاملی که سبب ادامه خدمتگزاری آنها می گردد، دغدغه مندی آنها و عشق و علاقه شان به امور اجتماعی می باشد بنابراین جا دارد از تمام تلاش و زحمات مدیریت و همکاران سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی تقدیر و تشکر نمود.
منبع:

1401/06/17
19:29:06
0.0 / 5
392
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد