شماره 1837 و برنامه نشان برای مسیریابی جاماندگان اربعین

شماره 1837 و برنامه نشان برای مسیریابی جاماندگان اربعین

به گزارش بکسیها، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تمهیدات ویژه ای را برای سهولت در دسترسی عزاداران حسینی به مسیرهای پیاده روی اربعین در نظر گرفته است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، سیدعلیرضا فاطمیان پور، دبیر ستاد «لشکر حسین (ع)» در شهرداری تهران و معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن اشاره به تخمین حضور بیشتر از سه میلیون نفر در راهپیمایی اربعین پیش رو اظهار داشت: طبق تجربه سالهای گذشته، تقریبا راهپیمایی از اذان ظهر به بعد رو به اتمام رفته و خدمات هم در طول مسیر حوالی ساعت ۱۴ تمام می شد؛ اما سال جاری سعی کردیم که خدمات همه مجموعه ها حداقل تا اذان مغرب ادامه داشته باشد؛ ازاین رو تراکم مردم از لحاظ افزایش زمان کمتر می شود.

وی افزود: مجموعه مترو هم ناوگانش را افزایش داده و بازگشت بخش اعظمی از مردم توسط مترو صورت می گیرد. ایستگاه جوانمرد و شهرری هم در آن نقطه وجود دارد. ناوگان اتوبوسرانی هم تعدادش را افزایش داده و در شهرری پنج پایانه به چشم می خورد. در مسیرهایی که مسیر اصلی خیابان فدائیان را قطع می کند، هم تاکسی و هم ون درنظر گرفته شده است. با چندین مجموعه تاکسی های اینترنتی هم مذاکراتی شده که ناوگانشان را به سمت مسیر هدایت کنند.

دبیر ستاد «لشکر حسین (ع)» در شهرداری تهران با اشاره به اینکه برای مسیرهای بازگشت هماهنگی کاملی با پلیس راهور شده است، اضافه کرد: از آنجاییکه بیشتر از نیمی از جمعیت زائرین را بانوان تشکیل می دهد، در راه حدود ۲۲ نقطه را برای استراحت بانوان درنظر گرفتیم تا بتوانند استراحت مختصری برای پیاده روی داشته باشند.

طبق گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، وی افزود: ما با تمامی مساجد، حسینیه ها و مدارسی که در راه هستند یا نزدیک مسیر قرار دارند، مذاکره کردیم که علاوه بر خدمت رسانی در پذیرایی، درب حسینیه ها، مساجد و مدارس باز باشد تا مردم استراحت کنند و از سرویس بهداشتی و وضوخانه استفاده نمایند. با فروشگاه ها و مغازه های بزرگ هم صحبت شده که این عزیزان پذیرای زائرین حرم عبدالعظیم حسنی (ع) باشند.

فاطمیان پور خاطرنشان کرد: اگر زائرین سوالی در رابطه با بازگشت مسیر، مترو، اتوبوس و مواکب دارند، با شماره ۱۸۳۷ تماس بگیرند یا از برنامه نشان استفاده نمایند.
منبع:

1401/06/21
22:32:27
0.0 / 5
453
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , فروشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد