معاون مالی شهرداری تهران عنوان كرد

فروش 2 ملک شهرداری تهران در بورس

فروش 2 ملک شهرداری تهران در بورس

به گزارش بکسیها، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران اظهار داشت: ۲ ملک شهرداری تهران در کمتر از یک ساعت بعد از عرضه در بورس کالا فروخته شد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، ابوالفضل فلاح با بیان این خبر اضافه کرد: با عنایت به استقبالی که در نخستین روز از عرضه املاک شهرداری تهران از جانب متقاضیان صورت گرفت، هر دو ملک در کمتر از یک ساعت بعد از عرضه به فروش رسیدند.

فلاح با تکیه بر شفافیت حداکثری فروش املاک بورس کالا اظهار نمود: فروش املاک از راه بورس کالا، ابزار مالی جدیدی است که شهرداری تهران از آن بهره می برد و این نوع از فروش، به قدری شفاف است که ظرف مدت ۳ ماه سند قطعی به نام خریدار منتقل خواهد شد.

فلاح ضمن تاکید بر مزایای عرضه املاک شهرداری در بورس اظهار داشت: شفافیت بالا، اعتمادسازی و مولدسازی املاک از مزایای عرضه املاک شهرداری در مقایسه با روش های سنتی حراج املاک همچون مزایده است. همینطور تعدد دفعات عرضه که تا ۷ روز قابل تکرار است سبب می شود، فرآیند فروش املاک بسیار کوتاه تر شود که منجر به استقبال بیشتر متقاضیان خواهد شد.

عرضه مستمر املاک شهرداری تهران در بورس
عرضه املاک ریزدانه شهرداری در بورس کالا

فلاح در ادامه از عرضه مستمر املاک شهرداری تهران در بورس سخن گفت و اضافه کرد: در هفته های آتی هم عرضه املاک در بورس کالا ادامه می یابد و برنامه ما عرضه مستمر املاک در بورس است.

معاون شهردار تهران در رابطه با تعداد املاک آماده عرضه در هفته های بعد اظهار داشت: درحال حا ضر ۱۹ ملک آماده عرضه در بورس کالا داریم و هر هفته این عرضه مستمر صورت می گیرد؛ در این عرضه ها زمین، ملک مسکونی و تجاری هم وجود دارد و تا آخر سال این مبادرت به صورت مستمر ادامه پیدا می کند.

فلاح ضمن اشاره به فرایند عرضه املاک در تالار شیشه ای بورس، از ورود املاک ریزدانه به بازار بورس کالا اطلاع داد.
وی ادامه داد: چند پروژه مشارکتی در تهران داریم که تعداد قابل توجهی از واحدهای تجاری و اداری آن آماده عرضه در بورس کالاست؛ آماده ایم که در هر هفته برخی از این واحدها را به صورت مستمر در بورس کالا عرضه کنیم؛ ما به دنبال استفاده از دارایی های منجمد در شهرداری تهران هستیم و درآمد حاصل از این اقدام صرف عملیاتی کردن پروژه های مختلف شهری می شود.

امکان حضور پیمانکاران شهرداری در عرضه املاک از راه بورس کالا

وی ادامه داد: عرضه املاک شهرداری تهران در بورس کالا تفاوت اساسی با روش های گذشته دارد؛ در بورس کالا صرفا برای فروش ملک، عرضه صورت می گرفت، اما در شرایط کنونی هم افراد می توانند املاک را خریداری کنند و هم پیمانکار می تواند طلب های تادیه خویش را تسویه کند که این تسویه با بدهی پیمانکاران برای نخستین بار است که در شهرداری تهران عملیاتی می شود.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در رابطه با نحوه نظارت بر عرضه این املاک در بورس کالا اظهار داشت: اجرا کننده فرایند عرضه شخص سوم است؛ شخص سوم هم غیر شهرداری تهران است؛ در واقع بورس کالا مرجع این کار است؛ در بورس کالا نظارت سه قوه، نظارت شرعی و نظارت دستگاههای مختلف وجود دارد و هیچ شائبه ای نیست.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، وی درباره ی قیمت گذاری املاکی که در بورس کالا عرضه می شوند، بیان نمود: قیمت گذاری در بورس کالا و مزایده همواره یک سطح پایین تر از قیمت واقعی است تا شرایط رقابتی را ایجاد نماید، امیدواریم تا با عرضه املاک در بورس کالا، ظرفیت کشف قیمت صحیح رخ دهد؛ پیمانکاران و اشخاص حقیقی و حقوقی هم می توانند، تا پیش از روز عرضه با بازدید از املاک و بررسی قیمت منطقه ای، از قیمت واقعی ملک آگاه شوند.
منبع:

1401/06/24
10:04:13
0.0 / 5
561
تگهای خبر: پروژه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد