رییس شورای شهر تهران:

تعداد اتوبوس های تهران باید به ۹۰۰۰ دستگاه برسد

تعداد اتوبوس های تهران باید به ۹۰۰۰ دستگاه برسد

به گزارش بکسیها، رئیس شورای شهر تهران از ورود تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی تا آخر سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای طرح جامع شهر تهران و برمبنای محاسبات انجام شده حداقل اتوبوس های شهر تهران باید به عدد 9000 دستگاه اتوبوس برسد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مهدی چمران در حاشیه برگزاری نود و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تشریح اقدامات مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل عمومی در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی اظهار داشت: پیشبینی شده است که تعدادی اتوبوس اضافه شود که البته این تعداد جوابگو و پاسخگوی شهروندان تهرانی نیست.
وی ادامه داد: همینطور بنا بر هماهنگی انجام شده مقرر است تا آخر شهریورماه از جانب وزارت کشور تعدادی اتوبوس به شهرداری ها واگذار شود که در همین ارتباط نیز تعدادی اتوبوس به شهرداری تهران تحویل خواهد شد.
رییس شورای شهر تهران با تکیه بر این که این تعداد اتوبوس جوابگوی جابجایی شهروندان تهرانی نیست، اظهار داشت: برای آنکه بتوانیم خدمت رسانی مناسبی را در حوزه حمل و نقل و جابجایی مسافران داشته باشیم، باید چندین هزار دستگاه اتوبوس به شهر تهران اضافه شود که البته این مسئله برنامه ریزی شده است اما بطور قطع زمان بر خواهد بود.
چمران ضمن اشاره به انعقاد قرارداد شهرداری تهران با بعضی از شرکتهای داخلی جهت تامین اتوبوس افزود: این قراردادها به امضا رسیده است و ان شاءالله تا آخر سال تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهر تهران اضافه خواهد شد.
او همینطور از ورود اتوبوس های دست دوم به ناوگان حمل و نقل شهری اشاره نمود و اضافه کرد: این اتوبوس ها نیز خریداری شده و شرایط خوبی دارد و آنها نیز وارد این چرخه خواهند شد.
رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در انتها شورای چهارم نزدیک به ۶۰۰۰ دستگاه اتوبوس به شورای پنجم تحویل داده شد، اظهار داشت: این درحالی است که در انتها فعالیت شورای پنجم ۲۰۰۰ اتوبوس به شورای ششم تحویل داده شد.
چمران ضمن اشاره به این که برمبنای طرح جامع شهر تهران و بر مبنای محاسبات صورت گرفته حداقل اتوبوس های شهر تهران باید به عدد ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس برسد، اظهار نمود: ما باید بتوانیم برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان تهرانی در بازه زمانی تعیین شده در طرح جامع شهری به این تعداد اتوبوس برسیم.
وی ضمن اشاره به اورهال کردن واگن های قطار مترو اظهار داشت: این مورد در حال انجام می باشد که بتازگی نیز با بهره برداری از پایانه جدید برای این مسئله؛ روند اورهال کردن قطارها تسریع شده و ان شاءالله با تامین لوازم یدکی مورد نیاز و مساعدت شورای شهر تهران این روند شرایط بهتری را پیدا خواهد نمود.
رییس شورای شهر تهران افزود: ان شاءالله با اورهال کردن قطارها، خریداری واگن های جدید و ورود اتوبوس های جدید وضعیت حمل و نقل پایتخت مناسب خواهد شد.
چمران همینطور در واکنش صحبت ها و مصاحبه ها و بیانیه های اخیر اعضای سابق شورای شهر تهران در مورد مدیریت گذشته و انتقاد به مدیریت فعلی اظهار داشت: بنده سفارش خاصی به این دوستان ندارم و آنها نیز نظرشان را گفته اند.1401/06/29
12:02:03
0.0 / 5
525
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد