رئیس شورای شهر خرم آباد:

مشکل عمده مراکز پژوهشی شوراها تخصیص اعتبارات دولتی در حوزه شهرداری هاست

مشکل عمده مراکز پژوهشی شوراها تخصیص اعتبارات دولتی در حوزه شهرداری هاست

به گزارش بکسیها، لرستان رئیس شورای شهر خرم آباد اظهار داشت: مشکل عمده مراکز پژوهشی شوراها تخصیص اعتبارات دولتی در حوزه شهرداری هاست.


کرم نعمتی در گردهمایی روسای مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی مراکز استان ها که در محل اتاق بازرگانی خرم آباد برگزار شد، اظهار نمود: شهرداری ها با بیشتر از ۴۰ وظیفه مهم و تخصصی موفق نشده به وجود خلاهای قانونی بر می گردد.
وی ضمن اشاره به این که ناکارآمدی در قوانین شهرداری ها سبب بروز چالش هایی شده است، اظهار داشت: رفع موانع مستلزم همکاری قوای سه گانه است و انتظار داریم توجه ویژه ای به این مهم شود و در جهت حل آنها گام موثری برداشته شود.
نعمتی ضمن اشاره به نارسایی ها و مشکلات در حوزه مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی بیان نمود: فقدان استفاده از ظرفیت نیروهای متخصص و توانمند به لحاظ علمی یکی از اشکالات حوزه مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی شهر است.
رئیس شورای شهر خرم آباد تصریح کرد: لازم است از ظرفیت نیروهای توانمند و متخصص و علمی در مراکز پژوهشی استفاده گردد چونکه آنان با عرضه طرحها بازوی توانمندی برای شهرداری و شوراها هستند.
نعمتی اظهار داشت: به رسمیت نشناختن مراکز پژوهشی شوراهای چالش بوده که نیاز است در جهت تقویت جایگاه مراکز پژوهشی در شوراهای اسلامی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
وی ناهماهنگی بین مراکز پژوهشی را همچون چالش های شورا دانست و با اشاره به اینکه مصوبات شوراها باید با مطالبات مردم همسو باشد، اظهار داشت: مشکل عمده مراکز پژوهشی شوراها تخصیص اعتبارات دولتی در حوزه شهرداری هاست.
نعمتی بیان نمود: مجوز بکارگیری نیروهای علمی در حوزه مدیریت شهری و برگزاری دوره های علمی تخصصی و اصلاح چارت سازمانی شهرداری لازم است.
منبع:

1401/07/09
08:59:20
0.0 / 5
605
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد