هوای اصفهان در ۲ منطقه سالم می باشد

هوای اصفهان در ۲ منطقه سالم می باشد

بکسیها: به گزارش بکسیها، میانگین شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان بر اساس اطلاعات 2 ایستگاه پایش امروز بیست و دوم مهرماه در وضعیت قابل قبول ثبت گردید.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز بر طبق میانگین دو ایستگاه پایش هوا روی عدد ۹۴ ثبت شده است.
براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست، هوای کلانشهر اصفهان اکنون در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با شاخص ۶۷ و پروین با شاخص ۶۰ در وضعیت قابل قبول است.

با توجه به این که برای ارسال داده های ایستگاه های پایش هوا در مناطق مختلف شهر اصفهان از اینترنت همراه خطوط ایرانسل استفاده می شود، ادامه قطعی اینترنت اپراتورهای تلفن همراه سبب اختلال و نبود دسترسی به دیتای ایستگاه های سنجش کیفی هوا در خیابان های رودکی، استانداری، انقلاب، کاوه، میرزا طاهر و رهنان و منطقه صنعتی سگزی شده است. قبل تر نیز هشت ایستگاه پایش هوای کلانشهر اصفهان در خیابان های فرشادی، فیض، باهنر، جِی، باغ غدیر، دانشگاه، ورزشگاه میثاق و بزرگراه خرازی قطع بود.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان امروز جمعه خصوصاً در ساعات اولیه روز هوای مناطق مرکزی و شرقی غبارآلود است.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر شاهین شهر با شاخص ۵۸ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه های مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


1401/07/22
13:32:50
0.0 / 5
468
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد