معاون شهردار تهران خبر داد

مناسب سازی ۲۷۹ کیلومتر از معابر شهری تا اختتام آذر

مناسب سازی ۲۷۹ کیلومتر از معابر شهری تا اختتام آذر

بکسیها: به گزارش بکسیها، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران درباره ی اقدام های انجام شده برای مناسب سازی معابر برای استفاده افراد ناتوان، کم توان و معلول توضیحاتی ارئه داد و اظهار داشت: مقرر است تا ابتدای آذر ماه 279 کیلومتر از معابر شهری، 56 ساختمان عمومی و 145 بوستان را مناسب سازی نماییم.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، حمیدرضا صارمی در تشریح آخرین اقدام های انجام شده در جهت مناسب سازی معابر شهر تهران اظهار داشت: از زمان روی کار آمدن مدیریت شهری جدید، در حوزه مناسب سازی معابر، گزارش هایی به دست ما می رسید که این گزارش ها حاکی از آن بود که با عنایت به اقدام های انجام شده، شرایط بگونه ای نیست که بتواند ما را اغنا کند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، اضافه کرد: سال قبل بگونه ای برنامه ریزی شد تا بتوانیم ۶۰۰ کیلومتر از معابر شهر تهران را مناسب سازی نماییم و بر همین مبنا مدل شبکه هم پیوندی طراحی شد تا بتوانیم بر این اساس اقدام های لازم را انجام دهیم.
صارمی افزود: در اولین گام لیست معلولان و نوع معلولیت را از سازمان بهزیستی استان تهران دریافت کردیم تا به شکل هوشمند بسته به نوع معلولیت و نیاز کاری، مناسب سازی معابر را انجام دهیم که بررسی ها نشان داده است که این پراکندگی فعالیت در تمامی مناطق ۲۲ گانه تهران وجود دارد؛ ولی در بعضی از مناطق مانند شمیران بیشتر است.
وی بیان نمود: بررسی ها نشان می داد نزدیک به ۱۶ سال طول می کشید تا کل شبکه معابر شهر تهران مناسب سازی شود که بر مبنای برنامه ریزی انجام شده سعی کردیم بگونه ای عمل نماییم که این فرآیند در طول ۴ سال صورت گیرد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود: در فاز نخست مناسب سازی ۲۲۴ کیلومتر، در فاز دوم ۱۶۸ کیلومتر و در فاز سوم ۱۵۷ کیلومتر برنامه ریزی شده است که بر مبنای استانداردسازی باید اقدام های لازم در حوزه های مختلف همچون مترو و... را انجام دهیم.
وی بیان نمود: برای نخستین بار سال جاری در شهر تهران فراخوانی زده شده که ناظر پروژه های ما در سطح شهر خود معلولان باشند که بیشتر از ۱۳۰ نفر ثبت نام کردند که ۱۱ نفر از آنها به کارگیری شدند تا ناظرین پروژه مناسب سازی باشند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اضافه کرد: در تمام بخش های مناسب سازی۵۰ درصد کار بر مبنای برنامه ریزی سال ۱۴۰۱ است و به دنبال آن هستیم تا برای سال آینده به شکل قابل توجه تری بودجه مناسب سازی را با همکاری اعضای شورای شهر تهران افزایش دهیم.
طبق گزارش سایت شهر، صارمی افزود: مقرر است تا ابتدای آذر ماه ۲۷۹ کیلومتر از معابر شهری، ۵۶ ساختمان عمومی و ۱۴۵ بوستان را مناسب سازی نماییم و می توانم اعلام کنم این مبادرت به لطف خدا صورت می گیرد و در بخش مناسب سازی ایستگاه های مترو اقدام های زیادی در دست اجرا داریم.
منبع:

1401/07/24
14:28:29
0.0 / 5
528
تگهای خبر: پروژه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد