رشد 8 درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی پایتخت در 7 ماه نخست سال

رشد 8 درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی پایتخت در 7 ماه نخست سال

بکسیها: معاون بهره برداری ستاد معاینه فنی شهر تهران از رشد 8 درصدی مراجعات به مراکز معاینه فنی پایتخت از شروع امسال تا اختتام مهر ماه در مقایسه با زمان مشابه آن در سال گذشته، آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مجید سلمانی درباره ی وضعیت مراجعات به مراکز معاینه فنی شهر تهران در هفت ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱، بیان کرد: حدود یک میلیون دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه نموده که در مقایسه با سال قبل میزان مراجعات ۸ درصد افزایش داشته است.
معاون بهره برداری ستاد معاینه فنی شهر تهران با اعلان اینکه از آمار اعلامی، ۷۶۹ هزار دستگاه خودرو مربوط به مراجعات اول است، افزود: طی این هفت ماه نقص مربوط به آلایندگی ۱۰۲ هزار دستگاه، همراستایی ۵۹ هزار دستگاه، کمک فنر ۲۷ هزار دستگاه، تست ترمز ۷۶ هزار دستگاه و وضعیت ظاهری ۱۱۶ هزار دستگاه خودروی مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران، شناسایی و در نهایت برای گرفتن معاینه فنی، توسط راکبین آن رفع ایراد شده است.
بگفته سلمانی، در مجموع ۳۰ درصد از خودرو ها به سبب نقص فنی موفق به گرفتن معاینه فنی در مراجعه اول نشده و برخی از این خودرو های مردود دارای چند نقص بوده اند.
ایشان سپس اعلام نمود که از شروع امسال تا اختتام مهر، حدود ۷۳۰ هزار گواهی معاینه فنی صادر شده که از این تعداد، حدود ۱۳۰ هزار گواهی مربوط به معاینه فنی برتر است.
معاون بهره برداری ستاد معاینه فنی شهر تهران درباره ی آمار معاینه فنی برتر نیز اظهار داشت: در مجموع حدود ۱۸ درصد از خودرو های مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران دارای معاینه فنی برتر هستند.
سلمانی درباره ی وضعیت کاری مراکز معاینه فنی، توضیح داد: هم اکنون روزانه حدود ۵ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می کنند و مراکز فاقد صف انتظار هستند. مراکز بیهقی، نیایش، دماوند، شهید آبشناسان، سراج، خاوران، امام رضا (ع)، شهدای زمان آباد، بعثت، فدائیان اسلام و ایران خودرو از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۷ و مراکز شقایق، شهید چمران، الغدیر، چیتگر، ابوذر و تمامی واحدهای سیار از ساعت ۷: ۳۰ تا ۱۶: ۱۵ ارائه خدمات می کنند.
ایشان سپس از شهروندان درخواست کرد: با توجه به این که برخی از مراکز در ایام تعطیل فعال می باشند و ساعت کاری مراکز در روز پنجشنبه با سایر روزها متفاوت می باشد، حتما برای اطمینان از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودرو های تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه کنند. همین طور می توانند جهت مدیریت زمان و به حداقل رساندن معطلی با بهره گیری از سیستم نوبت دهی اینترنتی با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه کنند. ضمن این که این سامانه هم اکنون بوسیله سامانه «تهران من» دردسترس است.
معاون بهره برداری ستاد معاینه فنی درباره ی وضعیت خودرو های مشمول معاینه فنی اظهار داشت: بر طبق قانون، خودرو های شخصی از زمان تولید به مدت چهارسال از انجام معاینه فنی معاف هستند. از شهروندان تقاضا می شود برای انجام معاینه فنی دوره ای برای توزیع مراجعات در طول سال و جلوگیری از ازدحام در مراکز معاینه فنی در روزهای ابتدایی و انتهایی سال تنها خودروهایی که بر طبق ماه، چهارسال از تولید آن گذشته به مراکز مراجعه کنند. اکنون خودرو های تولید داخل آبان ۱۳۹۷ و ما قبل و خودرو های وارداتی اکتبر ۲۰۱۸ و ما قبل مشمول معاینه فنی هستند.
بنا براعلام سایت شهر، سلمانی درباره ی دستاورد حضور در هجدهمین نمایشگاه حمل و نقل، عمران و خدمات شهری که از ۲۷ تا ۳۰مهر به مدت چهار روز در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب انجام شد هم بیان کرد: ستاد معاینه فنی با هدف معرفی رویکرد های جدید مجموعه در امتداد توسعه کسب وکار و افزایش اثر بخشی ماموریت سازمانی در این نمایشگاه حضور یافت. در این رویداد آخرین اقدامات ستاد در زمینه توسعه مدیریت امور مشتریان و کیفی سازی خدمات، افزایش ظرفیت پذیرش بوسیله توسعه مراکز و ارتقاء راندمان، توسعه کسب و کارهای در رابطه با استفاده بهینه از امکانات و فضاهای موجود با تکیه بر بهره مندی از توان بخش خصوصی، توجه به اعتماد شهروندان و تبدیل مراکز معاینه فنی به خانه های سلامت وسایل نقلیه شهرداری تهران، هوشمندسازی رویه ها و اجرای معاینه فنی تهران برای خودرو های پلاک تهران که پیشنهاد آن در شورای ترافیک شهر تهران طرح شده، ارائه شد.
منبع:

1401/08/02
20:56:46
0.0 / 5
496
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد