كاظمی مطرح كرد؛

جذب بازماندگان از تحصیل با توجه ویژه تر به مدارس شبانه روزی

جذب بازماندگان از تحصیل با توجه ویژه تر به مدارس شبانه روزی

به گزارش بکسیها، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: پشتیبانی از مدارس شبانه روزی و بهره ‎گیری از ظرفیت خیرین و اولیا، می تواند به عنوان یکی از راهکارهای تقویت این مدارس باشد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، محمد مهدی کاظمی با گرامی داشت روز دانش آموز و روز ملی مبارز با استکبار جهانی با اعلان اینکه این روز یک نماد است و در عقبه خود معانی فراوانی دارد و باید به عنوان یک درس آنها را به یاد داشته باشیم، درباب برنامه ریزی بمنظور تبیین مسائل در رابطه با انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی، برای نسل نوجوان و جوان تاکید نمود.
معاون آموزش متوسطه، یکی از مسائل اساسی آموزش دوره اول متوسطه را هدایت تحصیلی عنوان کرده و بر طراحی فرایندی جهت استفاده از ظرفیت دبیران در کنار مشاوران بمنظور شناسایی استعدادها و علایق دانش آموزان و هدایت آنها برای انتخاب مناسب تاکید نمود.
کاظمی در امتداد عدالت آموزشی، خواهان برنامه ریزی و اقدام جدی مدیران و کارشناسان دفتر و مسئولین استانی، بمنظور جلوگیری از افزایش دانش آموزان بازمانده از تحصیل شد.
وی در ادامه بر توجه ویژه تر به مدارس شبانه روزی به عنوان یکی از راهکارهای افزایش پوشش تحصیلی و جذب بازماندگان از تحصیل اصرار کرد و اظهار داشت: پشتیبانی از این مدارس و بهره ‎گیری از ظرفیت خیرین و اولیا، بمنظور غنی سازی در پروسه آموزشی و پرورشی می تواند به عنوان یکی از راهکارهای تقویت این مدارس باشد.
معاون وزیر آموزش و پرورش، با در نظر گرفتن نقش اساسی گروههای آموزشی به عنوان مرجع علمی و دیده‎بان آموزش، اظهار داشت: با کاهش تعدد فعالیت ها و افزایش نظارت های هدفمند و راهبردی برای ارتقای کیفیت آموزشی و بهبود فرایندهای یاددهی-یادگیری گام برداریم.


منبع:

1401/08/14
14:00:31
0.0 / 5
557
تگهای خبر: آموزش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد