جانشین فرمانده كل انتظامی:

ده ها تروریست و خرابکار پس حادثه شاهچراغ دستگیر شدند

ده ها تروریست و خرابکار پس حادثه شاهچراغ دستگیر شدند

به گزارش بکسیها، جانشین فرمانده کل انتظامی اظهار داشت: بعد از حادثه شاهچراغ و پیگیری های انجام شده ده ها نفر که قصد خرابکاری و عملیات انتحاری داشتند دستگیر شدند.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، سردار قاسم رضایی در نشست کمیسیون عملیات انتظامی پلیس کرمان ضمن اشاره به شهادت مظلومانه تعدادی از هم وطنانمان در حرم شاهچراغ شیراز اظهار داشت: اشرافیت اطلاعاتی یعنی چشم عملیات ها که اقتدار پلیس را نزد مردم بالا می برد و همین مؤلفه بود که در حادثه شاهچراغ از دستگیری یک نفر به شناسایی ده ها تن رسید که قصد خرابکاری و عملیات های انتحاری گسترده تری داشتند.
وی اظهار نمود: هم مردم و هم خادمان امنیت در استان پهناور کرمان با ۶۵۰۰ شهید و بیشتر از ۲۰ هزار جانباز و ایثارگر از بزرگترین سرمایه اجتماعی بهره مند هستند.
وی ضمن اشاره به این که وجود مقام معظم رهبری برای مجموعه انتظامی عزت است، اضافه کرد: پشتیبانی مردم از پلیس هم یک سرمایه است و باید حفظ شود.
رضایی خاطرنشان کرد: بنا به گزارش عملکرد رئیس پلیس کرمان، به صورت عمده فقط در چند شهرستان این استان درگیر اغتشاشات بودیم و بنا به گزارشات و ارزیابی های انجام شده این خود مردم این استان بودند که نگذاشتند فتنه ای شکل بگیرد؛ مردم دیار کریمان در ناآرامی ها با فهم و بصیرت خاصی عمل کردند و نتیجه می گیریم خود مردم بهترین حافظان امنیت هستند.
سردار رضایی با تشریح لزوم های حوزه نظم و امنیت مناطق شمال، جنوب، شرق، غرب و محدوده کویری استان کرمان اظهار داشت: امنیت استان کرمان چند وجهی است و مدیریت خاص خویش را می خواهد؛ روزگاری در مناطقی از این استان راه بندی اتفاق می افتاد که امروز دیگر شاهد این قبیل ناامنی ها نیستیم و این نشان داده است کار و عملیات هایی با نثار خون شهدا انجام شده تا این نتیجه به دست آمده است.
وی اضافه کرد: در همین رابطه پلیس کرمان در کنار اجرای رزمایش ها با مردم تعامل و خدمات مردم یاری هم داشته که این موارد سبب ارتقا امنیت کشور هم شده و بر استمرار این رویکردها با جلب همکاری سایر نهادها تاکید داریم.
رضایی با تکیه بر اجرای مصوبات بازدیدهای قبل افزود: در این میان طرح های برخورد با دارندگان سلاح همیشگی و مورد تاکید است چونکه این مورد بر دیگر جرایم اثر دارد و محور دوم شناسایی و دستگیری ضربتی مجرمین و محکومین فراری است که در این رابطه هم پلیس در ایستگاه های بازرسی و در حوزه اشرافیت اطلاعاتی خیلی خوب عمل کرده است.
وی مقابله با اراذل و اوباش را سومین محور حوزه مأموریتی پلیس برشمرد و اظهار داشت: این قشر محدود، در اغتشاشات هم عرض اندام هایی کردند اما حتما در فرصت مناسب در صحنه با آنان برخورد می شود تا مبادا کسی از ترس اراذل و اوباش جرأت شکایت به خود ندهد.
جانشین فرمانده کل انتظامی افزود: در این حوزه لازم است پرونده ها محکم و محکمه پسند تشکیل و ارجاع شوند تا در واقع مردم از حمایت و دستورات قاطع قضایی بهره مند شوند و مبحث بعد سرقت است که رهبری عزیز همواره در این حوزه هم تذکر و تاکیداتی داشته اند و البته لازم است هم در ابعاد رسانه ای و هم در محافل و جلسات دیگر به شهروندان آموزش هایی بدهیم که چگونه مراقب کیف، خودرو و دیگر وسایل شخصی خود باشند.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود حجاب و عفاف را یک قدرت ملی دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی به خاطر حفظ همین ارزش ها شکل گرفت اما اگر یک عده این ارزش را مورد هجمه قرار دادند باید بدانند مورد لعن و نفرین همگان هستند چونکه وقوع اغتشاشات بخش زیادی از توان عملیاتی انتظامی را به سمت کنترل این موارد پیش برد و متأسفانه در بعضی زمینه ها با افزایش جرایم رو به رو بودیم؛ همه آنها که سبب تهییج مردم شدند و همه آنها که به ناحق اظهار نظرهای نادرست می کردند در وقوع این جرایم سهیم هستند.
رضایی ضمن اشاره به شهادت مظلومانه تعدادی از هم وطنانمان در حرم شاهچراغ شیراز اظهار داشت: اشرافیت اطلاعاتی یعنی چشم عملیات ها که اقتدار پلیس را نزد مردم بالا می برد و همین مؤلفه بود که در حادثه شاهچراغ از دستگیری یک نفر به شناسایی ده ها تن رسید که قصد خرابکاری و عملیات های انتحاری گسترده تری داشتند.
جانشین فرمانده کل انتظامی یک مرتبه دیگر به مبحث مهم حجاب و عفاف اشاره و بیان نمود: بی توجهی به حجاب در واقع ستون امنیت خانواده ها را متزلزل می کند و راه را برای نفوذ به حریم خانواده ها هموار می سازد پس لازم است به خانواده ها یادآور شویم به حرمت خون شهدای بی شمار میهن عزیزمان حافظ ارزش های دینی و اسلامی باشند و هیچ وقت راه را برای نفوذ دشمن هموار نسازند.


منبع:

1401/08/15
09:57:59
0.0 / 5
531
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد