راه اندازی باشگاه آموزش و رسانه در هلال احمر

راه اندازی باشگاه آموزش و رسانه در هلال احمر

بکسیها: باشگاه آموزش و رسانه (باور) با هدف ارتقاء اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر راه اندازی شد.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، دفتر باشگاه آموزش و رسانه (باور) با هدف ارتقا و اعتلای روابط عمومی و اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر با محوریت داوطلبان و زمینه سازی برای ترویج و گسترش دانش اطلاع رسانی و مهارت های مرتبط در جمعیت هلال احمر راه اندازی شد. یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاحیه باشگاه آموزش و رسانه از ابتکار انجام شده با هدف هم افزایی سازمان های جمعیت هلال احمر قدردانی نمود.
وی با اشاره به حادثه خیزی کشور ایران اظهار داشت: توجه به عرصه رسانه همیشه از دلیلهای مهم در موفقیت هر سازمان بوده و برنده، رسانه ای است که با سرعت و کیفیت اخبار و اطلاعات را تبادل کند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر اشاره کرد: جایگاه موضوع رسانه در جمعیت هلال احمر باتوجه به اصول و اهداف و همچین فعالیت ها، گوناگون و گستردگی عملیات ها در جمعیت از اهمیت بالایی برخودار است.
وی اضافه کرد: این شرایط در جمعیت مستلزم آموزش خبرنگاران بحران است که بتوانند علاوه بر داخل کشور به عنوان خبرنگار بین المللی با نگاه بیرونی فعالیت کنند.
سلیمانی اشاره کرد: نیاز به کار جمعی در جمعیت هلال احمر در امتداد کاهش آلام بشری و بشردوستی، بی طرفی و بی غرضی و ترویج فرهنگ ایثار است که همه این موارد در مرامنامه باشگاه خبرنگاران به خوبی گنجانده شده بود.
وی اضافه کرد: باور داشته باشید که به عنوان گروه هایی با هدفی یکسان و یکصدا می توانید نتایج خوب و پر باری را رقم بزنید.
وی با اعلان اینکه کوشش های خوبی در حال انجام می باشد و باید با بهره مندی از ابزار رسانه ظهور و بروز پیدا کند اضافه کرد: جایگاه و نقشی که رسانه و اطلاع رسانی می تواند در مجموعه غیر دولتی و مردمی هلال احمر ایفا کند، با توجه بر این که مبتنی بر اهداف و اصول است، بسیار باارزش است.
سلیمانی با اشاره به این که تجربه ثابت کرده چنین تشکلاتی آثار و برکات فراوانی همراه خواهد داشت، اظهار داشت: همدلی و هماهنگی و وحدت در انجام کارهای هلال احمر و همکاری همه سازمان نقطه قوت این باشگاه است و هر آنچه در توان ما باشد در حمایت و توسعه و تامین امکانات این حرکت انجام خواهیم داد.
در ادامه آئین راه اندازی باشگاه آموزش و رسانه، رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تجربه خوبی که در بحث رسانه با گروه رابطین خبری سازمان جوانان داشتیم، کاملاً داوطلبانه، پوشش خبری برنامه های مختلف امور جوانان در استانها را انجام می دهند.
گلفشان با تقدیر از اعضای باشگاه خبرنگاران به جهت هم افزایی در زمینه خبر و چندرسانه ای اظهار داشت: شماری از اعضای باشگاه، در دوره های جدید تخصصی گرافیک و تدوین در مجتمع فنی تهران بصورت حضوری به همراه رابطین خبری شرکت می کنند.
وی اشاره کرد: ایجاد همدلی در اموزش و تولید محتوای رسانه ای، روندی بسیار باارزش است که در سازمان جوانان به خوبی شکل گرفته و امید است در باقی سازمانها و خصوصاً روابط عمومی بصورت انحصاری ادامه یابد و با شروع به کار باشگاه آموزش و رسانه شاهد خبرهای خوبی در زمینه رسانه و اطلاع رسانی جمعیت باشیم.
بنابراین گزارش باشگاه آموزش و رسانه (باور) در ادامه تکمیل طرح باشگاه خبرنگاران هلال احمر و با هدف سازماندهی، توانمندسازی و بهره مندی از نیروهای داوطلب حوزه اطلاع رسانی توسط اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی اجرائی می شود.


منبع:

1401/08/17
08:49:43
0.0 / 5
516
تگهای خبر: آموزش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد